Rus umesto da brani titulu doživeo debakl – Amerikanac ide na Srbina

© REUTERS / JAMES GOURLEYAslan Karacev
Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 22.02.2022
Aslan Karacev, ruski teniser, pretrpeo je težak poraz od Mekenzija Mekdonalda, američkog igrača, rezultatom 5:7,3:6 u prvom kolu turnira u Dubaiju gde je prethodne sezone podigao svoj prvi trofej u karijeri.
Na mestu na kojem je 2021. zasijao ruski teniser sada nije mogao da napravi ni korak već je stao u prvom kolu.
Karacev je bio izjednačen na početku meča sa Amerikancem, a sredinom seta nije uspeo da iskoristi priliku za brejk.
Mekdonald je mirno čekao svoju priliku i dočekao je krajem seta kada je napravio ključan brejk i poveo sa 1:0.
Palo je samopouzdanje ruskom teniseru u nastavku meča i igrao je daleko ispod svog nivoa, a posebno ispod onog koji je potreban da bi se izborio sa konkurencijom u Dubaiju.
Amerikanac je daleko lakše oduzeo servis Karacevu u drugom setu i to dva puta, da bi Rus uspeo da vrati jedan brejk sredinom seta.
Ipak, ponovo kada je bilo najpotrebnije Mekdonald je pojačao ritam, došao do brejka i eliminisao prošlogodišnjeg šampiona.
Prethodna sezona ruskog tenisera ne može da se poredi sa 2022. godinom, bar što se tiče dosadašnjih turnira.
Istina, na startu sezone, na turniru 250 serije u Sidneju Karacev je osvojio titulu, ali je nakon toga vezao zaključno sa Dubaijem čak pet poraza.
Mekdonald nakon pobede nad Rusom, u drugom kolu igra sa Filipom Krajinovićem, srpskim teniserom.
Novak Đoković tokom konferencije u Dubaiju 2022. - Sputnik Srbija, 1920, 22.02.2022