- Sputnik Srbija, 1920, 26.08.2021
DRUŠTVO
Društvene teme, zanimljive priče, reportaže, događaji, festivali i kulturna dešavanja iz Srbije, i ostatka sveta

Pet načina kako da poboljšate svoju emocionalnu inteligenciju

CC0 / piksabej / Visok koeficijent nije preduslov za uspeh u životu, ali uopšte nije loše kada je visok
Visok koeficijent nije preduslov za uspeh u životu, ali uopšte nije loše kada je visok - Sputnik Srbija, 1920, 20.02.2022
Pratite nas
Ovladavanje svojom emocionalnom inteligencijom, kako bi postali delotvornije ljudsko biće se ne dešava preko noći. Potrebna je praksa. Ovo su pet načina koja mogu da predstavljaju dobar osnov za taj proces.

Budite radoznali

Ne samo da je radoznalost ključna za proces učenja, već je i odlična za celokupno zadovoljstvo životom, smatraju naučnici.
Nekoliko istraživačkih studija sugeriše, da radoznali ljudi imaju bolje odnose, bolje se povezuju i više uživaju u druženju. U stvari, druge ljude je lakše privući i osećaju se društveno bliži osobama, koje pokazuju radoznalost.

Učite iz svojih grešaka

Naviknite se na pokušaje i greške. Dok eksperimentišete, ne uspevate, pokušavate ponovo i učite iz svojih grešaka, prihvatite da je sve to deo procesa rasta, bez ikakvog stida.
Moramo redefinisati neuspehe i pravljenje grešaka kroz nove objektive i gledati na to, kao na ključni deo učenja novog načina života.

Rešite svoje slabe tačke

Podići svoju emocionalnu inteligenciju, znači priznati svoje slabe tačke. Možda ih niste svesni, zato budite dovoljno hrabri da smatrate da je istina ono što vam drugi govore.
Gledajte na ovo kao na priliku, da se pozabavite svime što vas sputava. Sada možete učiniti nešto u vezi sa onim što drugi govore da je problem. Ohrabrite se u saznanju da je to za vaše dobro. To će vas učiniti boljom osobom u službi drugima.

Držite jezik za zubima u napetom trenutku

Dobar pokazatelj nekoga sa visokim inteligencijom je posmatranje njegovog ponašanja u sukobu.
Kada se desi neprijatna situacija i dođete u iskušenje da napadnete, najbolji način akcije u žaru svađe može biti da držanje jezika za zubima. Ovo zahteva oštru samosvest i samokontrolu. Ovakav pristup ne znači da potiskujete svoje emocije, kada vam se učini nepravda. Ali to će pomoći da ispitate svoje emocije u bilo kojoj situaciji, kako bi razumeli šta osećate i zašto, pre nego što verbalno napadnete drugu stranu. Ovo je ključno za razumevanje, kako reagovati na odgovarajući način, a ne impulsivno, prenosi portal Zadovoljna.
„Emocionalna inteligencija“ deo psihološke teorije i prakse
Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala