Rutinska pobeda Partizana, ali svi pričaju o užasnom startu Ubiparipa /video/

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana tokom duela sa Radničkim iz Kragujevca
Fudbaleri Partizana tokom duela sa Radničkim iz Kragujevca - Sputnik Srbija, 1920, 20.02.2022
Fudbaleri Partizana savladali su kragujevački Radnički rezultatom 2:0 u 23. kolu Superlige Srbije, a utakmicu je obeležio katastrofalan start napadača gostiju Voje Ubiparipa.
Partizan je nastavio da ređa pobede u domaćem prvenstvu, te se ponovo odlepio na +5 u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu.
Crno-belima je ovo bila druga pobeda ove sezone protiv Radničkog, nakon što su prethodno slavili u Kragujevcu sa 3:1.
Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, posle nešto više od pola sata igre.
Prvi je mrežu gostiju zatresao Rikardo Gomeš u 18, da bi prednost Partizana duplirao Miloš Jojić u 34. minutu utakmice.
Poslednju nadu Radničkog ugasio je napadač Ubiparip, koji je dobio direktan crveni karton nakon intervencije VAR sobe u 54. minutu.
Ubiparip je otvorenim đonom udario Vujačića u glavu. Defanzivac crno-belih na sreću nije ozbiljnije povređen.
Do kraja utakmice nije viđeno mnogo zanimljivosti, te su izabranici Aleksandra Stanojevića odradili posao i mirno priveli meč kraju.
Partizan u narednom kolu, koje je na programu 27. februara, gostuje Crvenoj zvezdi, a u međuvremenu ga očekuje duel Lige konferencija sa praškom Spartom tri dana ranije.