Detalj sa početka utakmice između KK Partizan i KK FMP - Sputnik Srbija

Partizan umalo ispustio pobedu – večiti derbi u finalu Kupa!

Košarkaši Partizana pobedili su FMP 92:89 i plasirali su se u finale Kupa „Radivoj Korać“.
Izabranici Željka Obradovića u velikom finalu igraće protiv Crvene zvezde.
Utakmica za Žućkovu levicu na programu je u nedelju u 21 čas u dvorani Čair u Nišu.
Partizan je umalo od gotovog napravio veresiju, pošto je ispustio jedanaest poena prednosti u poslednja dva i po minuta.
Kada je Panter pogodio za 88:77, utisak je bio da je Partizan slomio otpor kluba iz Železnika, ali mlada ekipa trenera Stefanovića uspela je da se vrati.
Na kraju je imala i šut za produžetak, ali je Nerendžić promašio i Partizan se plasirao u finale.
Od starta utakmice igralo se u odličnom ritmu, međutim, posle samo tri minuta viđena je nemila scena kada je koleno povredio Alen Smailagić.
Košarkaš Partizana uz pomoć saigrača napustio je teren, što je loš znak jer nije mogao da se osloni na nogu.
Omelo je ovo crno-bele i do kraja četvrtine uglavnom su se nalazili u zaostatku. Posle deset minuta rezultat je bio 21:24.
Nalazio se klub iz Železnika u minimalnoj prednosti i u drugoj deonici, ali sve do trenutka kada je Kevin Panter pogodio trojku za 35:32.
Od tog momenta pa nadalje, prednost Partizana samo je rasla i na poluvremenu su imali +9, 52:43.
Partizan je u trećoj četvrtini održavao prednost, ona je i porasla na +14 u jednom trenutku, ali nikako nisu uspevali da slome otpor rivala.
Utisak je bio da će to uspeti serijom Kevina Pantera, ali serijom grešaka dopustili su protivnicima iz Železnika da se vrate.
Ipak, Nerandžić je promašio i čudo je izostalo.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
23:02 19.02.2022
Nerandžić je imao trojku za produžetak, ali je promašio.
23:01 19.02.2022
Pobeda Partizana!
23:00 19.02.2022
40’ - 91:89 - Partizan se opustio
FMP kaznio sa dve trojke u poslednjih trideset sekundi.
Na devet sekundi do kraja crno-beli imaju +2 i posed.
22:50 19.02.2022
38’ - 88:77 - važna trojka Pantera
Crno-beli ponovo imaju +8. Potom je Tasić napravio faul u napadu.
Nova trojka Kevina Pantera! Partizan odlazi na +11, 88:77!
22:48 19.02.2022
37’ - 82:77 - Partizan propušta šanse
Izunu je poentirao i smanjio na -8. Posle toga je Dangubić izgubio loptu.
Trojka Šaranović, 82:77!
22:44 19.02.2022
35’ - 80:72 - FMP se ne predaje
Kevin Panter sa 2+1 donosi crno-belima +11, 80:69.
Trojka Danila Tasića, 80:72.
22:40 19.02.2022
34’ - 77:67 - Dalas Mur!
Kada je teško Amerikanac pogađa trojku i crno-beli ponovo imaju +10, 77:67. Tajm-aut Stefanović. FMP nije uspeo da iskoristi napad.
22:37 19.02.2022
33’ - 73:67 - velika borba
Stepanović je promašio trojku, FMP je imao šansu za -3. Ledej je bio neprecizan u šutu za tri poena.
Koprivica je ovoga puta uradio dobar posao. Uhvatio je skok u napadu i iznudio je faul. Ali, pogodio je jedno od dva, 74:67.
22:35 19.02.2022
32’ - 73:67 - novi poeni Džonsa
FMP je na samo -6, 73:67. Zatim i faul u napadu Balše Koprivice.
22:34 19.02.2022
31’ - 73:65 - serija Brajsa Džonsa
Pet poena zaredom Amerikanca FMP-a i Obradović je zatražio tajm-aut, 73:65.
22:30 19.02.2022
30’ - 73:60 - kraj treće četvrtine!
Trojka Nemanje Dangubića uz zvuk sirene, 73:60.
22:25 19.02.2022
28’ - 70:56 - opao je tempo utakmice
Trojku je promašio Uroš Trifunović. Brajs Džons pogodio je oba slobodna, 67:56.
Lesor je pogodio jedno, ali je Partizan došao do ofanzivnog skoka i potom je Trifunović pogodio, 70:56.
22:21 19.02.2022
27’ - 67:54 - FMP u problemu
Ovo je sada već veliki zaostatak. Ukoliko Panteri žele da ostanu u utakmici, moraće da smanje zaostatak na jednocifren.
22:15 19.02.2022
26’ - 67:52 - Partizan održava prednost
Faul u napadu Balše Koprivice.
Lesor zatim krade loptu i snažno zakucava loptu, 65:51.
22:12 19.02.2022
Alen Smailagić sa novinarem sportske redakcije Sputnjika - Sputnik Srbija, 1920, 19.02.2022
Bolan urlik i oči pune suza – Smailagić povredio koleno /foto, video/
22:11 19.02.2022
24’ - 63:51 - novi pogodak Nerandžića
Igrač FMP-a raspoložen, 61:51. Uzvraća Aleksa Avramović, 63:51.
22:08 19.02.2022
23’ - 61:49 - u dobrom ritmu se igra i u trećoj četvrtini
Nerandžić je pogodio uz faul Koprivice, 58:49.
Partizan nije iskoristio napad, ali su Dangubić i Koprivica obezbedili novi posed. Lopta je došla do Pantera koji je fauliran pri šutu za tri poena.
Pogodio je sva tri bacanja, 61:49.
22:07 19.02.2022
Povredio se i Dalas Mur
Izgleda da je članak...
22’ - 56:46 - dobar start crno-belih
Poentira Balša Koprivica, odličan pivot, 56:46. FMP nije iskoristio napad, dok na drugoj strani Mur pogađa, 58:46.
22:06 19.02.2022
21’ - 54:46 - počelo je drugo poluvreme
Ledej je pogodio za Partizan, a Džons daleku trojku za FMP, 54:46.