Dominacija Rusa na skijaškom maratonu – Boljšunovu nema ravnog u Pekingu!

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaAleksandar Boljšunov
Aleksandar Boljšunov - Sputnik Srbija, 1920, 19.02.2022
Ruski skijaši Aleksandar Boljšunov i Ivan Jakimuškin osvojili su zlatnu, odnosno srebrnu medalju u maratonskoj skijaškoj trci na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.
Boljšunov je maratonsku skijašku trku završio za jedan sat, 11 minuta i 32,7 sekundi. Jakimuškin je za njim kasnio 5,5 sekundi, dok je bronza otišla u ruke Norvežanina Simena Krugera, koji je kasnio sedam sekundi.
Petostruki olimpijski šampion Norvežanin Johanes Klebo se povukao tokom trke koja je bila skraćena sa 50 na 28,4 kilometra zbog loših vremenskih uslova.
Podsetimo, ovo je peta medalja za Boljšunova na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, a ukupno deveta u karijeri na Igrama. Prethodno je osvojio zlato u štafeti i skijatlonu. Srebro mu je pripalo u trci na 15 kilometara, dok je bronzu osvojio u timskom sprintu.
Rusija je za sada osvojila 29 medalja na ZOI i time izjednačila učinak iz Sočija 2014. (11 zlata, 9 srebra, 9 bronzi) i dostignuće Sovjetskog Saveza iz 1988. u Kalgariju (11 zlata, 9 srebra, 9 bronzi).
Kako je rusko čudo od deteta uzelo doping | Miljanov korner
„Ona je ubijana, ubijana i ubijena u pojam“ – sovjetska legenda ogorčena zbog slučaja „Kamila“
Predstavljene medalje za SP u atletici – dominiraju znamenitosti Beograda /foto/