Ruski hokejaši proslavljaju zlato na ZOI u Pjongčangu - Sputnik Srbija

Rusi posle drame i penala u finalu

Hokejaši Rusije plasirali su se u finale Zimskih olimpijski igara posle pobede nad Švedskom rezultatom 2:1 posle penala.
Rusi su od početka meča bili bolji na ledu, a prvi gol dao je u drugoj deonici Slepišljev.
U drugoj deonici izjednačio je Lander, i tada počinje velika borba i drama za finale.
Treća deonica donela je ofanzivu sa obe strane, ali gola nije bilo. Deset minuta nije viđen pogodak, pa se ušlo u produžetku.
Stabilna igra na obe strane vodila je ka penalima koji su doneli još napetiju igru.
Bilo je promašaja na obe strane, ali je ključni gol postigao Gritsjuk.
Gotov je produžetak
I dalje nema promene rezultata. Prava drama za finale!
16:23 18.02.2022
Produžeci
Usledio je produžetak, igraće se još deset minuta.
16:15 18.02.2022
Borbeno
Na obe strane i dalje bez gola
16:10 18.02.2022
Drama za finale
U prvoj deonici igre hokejaši Rusije su postigli gol, da bi potom Šveđani izjednačili u narednoj deonici. Pet minuta pred kraj rezultat je i dalje 1:1