Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Partizan čekao i dočekao gol – pobeda u Pragu!

Fudbaleri Partizana su ostvarili zlata vrednu pobedu u Pragu nad Spartom u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige konferencija, a jedini pogodak postigao je Kvinsi Menig u 78. minutu, posle spektakularne asistencije Saše Zdjelara.
Meč je bio ispod kriterijuma za evropsko takmičenje, tome je kumovao i loš teren, ali pre svega orijentacija trenera obe ekipe da najpre sačuvaju svoj gol – međutim, tako nije delovalo na startu utakmice.
Fudbaleri Partizana su odlično otvorili utakmicu, za šest minuta golman domaće ekipe je dvaput morao da reaguje posle šuteva sa ivice kaznenog prostora koje su uputili Lazar Marković i Kvinsi Menig.
Stvari su se okrenule kroz nekoliko minuta, Česi su imali veliku priliku, koristili su prostor na desnom boku da zaprete i u desetom minutu je levi bek David Hancko glavom pokušao da savlada Aleksandra Popovića, ali je mladi golman crno-belih bio na visini zadatka.
Partizan nije uspevao da poveže redove, nisu to činili ni rivali, ali su imali nekoliko opasnih utrčavanja kroz sredinu, dok je ekipa trenera Aleksandra Stanojevića delovala statično, Bibras Natho nije dobijao lopte za dodavanja u napad, a Rikardo Gomeš nije bio fokusiran u nekoliko navrata.
Na isteku pola sata igre Slobodan Urošević je lepo šutirao, kasniji korner nije dobro izveden, a do kraja poluvremena rivali su grešili, utrčavali gde ne treba, kasniji u dodavanjima i tako dalje.
Trener Stanojević je želeo da učvrsti bedem u srednjem redu, Natha je zamenio Marko Jevtović, nenadano je šansu, zbog povrede Aleksandra Miljkovića, dobio Marko Živković u 56. minutu, a indisponirani Rikardo i Marković su ustupili mesta Marku Milovanoviću i Nemanji Joviću.
Teren je bivao sve lošiji, mladu ekipu je trener Sparte Pavel Vrba pojačao Ladislavom Krejčijem i Borekom Dočkalom za poslednjih 30 minuta igre – deset je proteklo bez ikakvih uzbuđenja, ali je živost uneo Milovanović, aktivnim ponašanjem u ofanzivnom delu igre Partizana.
Dobra energija je i nagrađena, u 78. minutu je spektakularnu loptu sa svoje polovine pravo na ivicu kaznenog prostora rivala poslao Saša Zdjelar, Menig je bio vispren, iskoristio je usnulost odbrane Sparte i briljantnim lob udarcem poslao loptu u mrežu.
Meniga je zamenio Nikola Terzić, domaći su pokušali da pokrenu napad, ali su više od toga želeli da iznude prekršaje u opasnoj zoni, međutim fudbaleri Partizana su bili veoma oprezni u odbrambenim zadacima i sačuvali su prednost.
Priliku da Partizan duplira prednost propustio je Miloš Jojić posle sjajnog dodavanja Milovanovića, rivali su imali veliku šansu posle kornera, ali su srećom bili neprecizni i rezultat je ostao nepromenjen.
Revanš meč je na programu u četvrtak 24. februara u Beogradu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:52 17.02.2022
94' – Kraj! Pobeda Partizana!
Partizan je uradio šta je hteo, ima povoljan rezultat, pobedu u Pragu pred revanš u Beogradu!
22:47 17.02.2022
90' – Četiri minuta nadoknade i zamalo gol!
Auh kako je lopta prohujala pored stative!
Hancko je šutirao posle kornera, a Pavelka i Panjak nisu uspeli da dođu do nje ispred praznog gola.
22:40 17.02.2022
84' – Kakva šansa!
Milovanović je briljantno proigrao Jojića, ali on nije uspeo sa sedam, osam metara da ubaci loptu u mrežu.
Ostaje 1:0 za Partizan.
22:39 17.02.2022
82' – Izmena!
Menig izlazi, na terenu je mladi Nikola Terzić.
22:35 17.02.2022
78' – Gol! Partizan vodi!
Predivna, prelepa, ma ne postoji način da se opiše kakva je bila lopta koju je Saša Zdjelar uputio ka Menigu, a Holanđanin se iskrao čuvarima, pretrčao ih, ušao u prazan prostor i lob udarcem poslao loptu u gol!
Partizan vodi!
22:27 17.02.2022
71' – Milovanović preti!
Kakav trk mladog Smederevca ka golu Sparte, ali je golman rivala bio priseban.
22:19 17.02.2022
64' – Izmene!
Rikardo i Marković su napolju, u igru su ušli Nemanja Jović i Marko Milovanović.
63' – Treba reći, teren je katastrofalan
Džombe, rupe, baš, baš loš teren.
22:17 17.02.2022
61' – Sporo!
Rikardo je „carinio“ loptu predugo, kasnilo je dodavanje Jojiću, a potom i Markoviću – ofsajd!
22:16 17.02.2022
60' – Svi su promašili loptu!
Miletić se umalo povredio posle centaršuta sa levog krila, do lopte nije stigao ni Vujačić, ali je Popović, srećom, bio pribran.
22:13 17.02.2022
56' – Miljković se oklizuo, a potom i povredio
Dobru akciju Partizana upropastio je Miljković katastrofalnim centaršutom, a kasnije nije mogao da nastavi meč.
Na terenu se našao Marko Živković.
22:04 17.02.2022
46' – Izmena!
Natho je završio duel, Marko Jevtović je na terenu.
21:46 17.02.2022
45' – Poluvreme!
Po dve intervencije golmana na obe strane, mnogo grešaka i propuštenih lopti, dodavanja, utrčavanja...
Ali, ovo je rezultat koji Partizanu odgovara – 0:0.
21:41 17.02.2022
41' – Miljković i Marković...
Kombinovanje na desnom boku, ma malom prostoru, završeno je pokušajem Miljkovića da utrči, dok je Marković želeo da mu doda loptu na „pređašnjoj“ poziciji.
Sevnula je kontra Sparte, srećom po Partizan, bez uspeha.
21:37 17.02.2022
37' – Česi aplaudiraju „Grobarima“
Navijači Partizana su zapevali „Kosovo – Srbija“ sa dve strane tribina uz aplauze domaćih simpatizera.
21:35 17.02.2022
36' – Šteta!
Prvi dobar potez Markovića, lucidno dodavanje prema Jojiću koji se zaleteo ka kaznenom prostoru, ali je Vitek pročitao nameru.
I dalje je 0:0.
21:34 17.02.2022
Kakva ekipa na tribinama!
Predsednik UEFA Aleksandar Čeferin i njegovi saradnici, Zoran Laković i Luis Figo.
Iznenađujuće je da je prvi čovek evropskog fudbala odabrao da prisustvuje duelu u Pragu.
21:32 17.02.2022
32' – Očajni Marković dobija karton
Bespotrebni prekršaj sa obe noge, u momentu dok je igrač Sparte krenuo ka svom golu – žuti karton.
21:31 17.02.2022
31' – Dobar Urošević!
Povukao je akciju, lopta je otišla do desnog boka, posle centaršuta Miljkovića i skoka Rikarda se vratila pravo na levu nogu levog beka Partizana koji je lepo šutirao, ali je golman bio na visini zadatka.
21:27 17.02.2022
27' – Loše...
Zdjelar je uputio divnu loptu na levi bok, tamo se iz nekog razloga našao Marković, Urošević je odustao od lopte, a kapiten Partizana je pokušao šutem koji se potom vratio i od njega odbio u gol-aut.