Bavarci izbegli šok u Austriji, Liverpul nokautirao Inter! /video/

© AP Photo / Alexandra BeierNemački fudbaler Karim Adejemi u dresu Salcburga
Nemački fudbaler Karim Adejemi u dresu Salcburga - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2022
Fudbaleri Bajern Minhena umalo su doživeli šokantan poraz u prvom meču osmine finala Lige šampiona, pošto su remizirali sa Salcburgom rezultatom 1:1. U drugom meču dana Liverpul je pobedio Inter u Milanu rezultatom 2:0.
Salcburg je umalo napravio najveće dosad viđeno iznenađenje u nokaut fazi Lige šampiona, ali je višestruki šampion Evrope uspeo da se izvuče u poslednjim minutima utakmice.
Strelac prvog gola bio je Džunior Adamu u 21. minutu utakmice, nakon što je sa klupe ušao samo devet minuta ranije umesto Okafora.
Domaćin je do isteka prvih 45 minuta mogao i do još jednog gola, bilo je pomisli na penal u završnici, ali se na pauzu otišlo sa 1:0.
U drugom poluvremenu Bajern je preuzeo inicijativu i svom snagom krenuo da napada austrijski tim, ali promene rezultata dugo nije bilo.
Po ulasku u poslednjih deset minuta nešto opasnije je, međutim, bilo pred golom Bavaraca, ali je ubrzo stigla kazna.
U 90. minutu iskusni Tomas Miler je zatresao mrežu Salcburga i postavio na konačnih 1:1.
Liverpul je uspeo da obezbedi ogromnu prednost pred revanš u Engleskoj, pošto je savladao Inter rezultatom 2:0.
Utakmica je počela sa dve šanse Liverpula, ali je Inter u 16. minutu zatresao prečku.
Prvo poluvreme je bilo poprilično izjednačeno, a u nastavku je italijanski tim preuzeo inicijativu i krenuo da napada.
Klop je reagovao sa nekoliko ranih izmena, a posle nove propuštene šanse domaćina usledila je kazna, preko Firmina u 76. minutu.
Da stvar bude još lošija po domaćina, usledio je i drugi gol. Strelac je bio Salah u 83. minutu, pa je meč završen rezultatom 0:2.
Spektakl, pa umalo tuča na „Marakani“: Zvezda posle drame izbacila Radnički!
Kako je Mesiju odbranjen penal? Golman Reala otkrio da je znao gde će Leo da šutne /video/
Englezi žele da oteraju Srbina — osmi uzastopni poraz bi mogao da bude karta bez povratka