Rusiji izmaklo zlato u dramatičnom finišu

© REUTERS / MARKO DJURICADetalj sa kros-kantri trke - štafeta
Detalj sa kros-kantri trke - štafeta - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2022
Natalija Neprjaeva i Julija Stupak, ruske takmičarke u skijaškom trčanju, osvojile su bronzu u timskom sprintu na Olimpijskim igrama u Pekingu.
U dramatičnom finišu tri selekcije borile su se za zlato – Nemačka, Švedska i Rusija.
Skijašice su dale sve od sebe, a najbrža je bila Nemica napravivši tako veliko iznenađenje.
Viktorija Karl bila je najjača i do zlata je došla sa manje od sekunde prednosti u odnosu na Jonu Sundling i Nataliju Neprjaevu.
© Foto : Skrinšot - ZOIGeneralni plasman u ekipnom skijaškom trčanju - dame
Generalni plasman u ekipnom skijaškom trčanju - dame - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2022
Generalni plasman u ekipnom skijaškom trčanju - dame
Finkinja Krista Parmakoski ostala je bez snage u završnici i na kraju je zauzela četvrto mesto.
Finska je sve vreme diktirala tempo, Nikanen i Parmakoski su sjajno trčale, ali im je izmakla medalja.
Rusija je osvojila 22. medalju, a desetu bronzu u Pekingu.