Bogdanovićeva utakmica sezone u porazu od Bostona /video/

© AP Photo / Chris SzagolaSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 13.02.2022
Košarkaši Atlante poraženi su od Bostona rezultatom 105:95, a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je najbolju partiju u sezoni postigavši 26 poena.
Atlanta je utakmicu ispustila u trećoj četvrtini, pošto su u ovom periodu igre primili čak 42 poena.
Bogdan je u tim trenucima bio jedina svetla tačka, ali nije imao podršku saigrača i Seltiksi su potpuno preokrenuli rezultat. Do kraja su uspešno održali prednost i došli su do pobede.
Bogdanović je odigrao ličnu najbolju utakmicu u sezoni ubacivši 26 poena, uz šest skokova, dve asistencije i jednom ukradenom loptom.
Hoksi su bolje otvorili susret sa Bostonom i prvu četvrtinu su rešili dvocifrenom prednošću rezultatom 28:17.
Bogdanović u uvodnoj deonici nije postigao koš, ali je eksplodirao u drugoj kada je postigao čak 12 poena, što je njegova druga najefikasnija četvrtina u NBA ligi, rekord mu je 13 poena.
Srpski košarkaš briljirao je u ovom periodu, a u istom ritmu nastavio je i tokom treće četvrtine. Bogdanović je bio jedina svetla tačka u trećem intervalu koji su Hoksi izgubili 42:23.
Momentum je potpuno prešao na stranu domaćina i nošeni tom energijom uspeli su da slome otpor Atlante u poslednjoj četvrtini.
Kada se lomilo potpuno je zakazao plejmejker Trej Jang koji je utakmicu završio sa sa očajnih 9-26 iz igre. Nakupio je Jang 30 poena, ali je mnogo trošio loptu i trpeo je rezultat.
Na kraju utakmice Atlanta je imala nekoliko prilika da uhvati priključak, ali nisu uspeli da realizuju napade i Boston je zasluženo upisao 33. pobedu, a osmu uzastopnu.
Nekada je leteo, a sada nosi srpsku zastavu, piše ćirilicom i „pametniji“ je nego ikad
„Naša reč je mač od čelika, misli sablja britka“ – Jokić „odveo“ Beogradski sindikat u Kanadu /video/