Partizan kroz pakao do pobede u Železniku

© Foto : ABA liga / KK Partizan / Dragana StjepanovićKošarkaši Partizana
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2022
Košarkaši Partizana posle velike borbe, drame i preokreta uspeli su na gostovanju da pobede FMP rezultatom 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) u 20. kolu ABA lige.
Posle sjajne pobede nad Andorom u Evrokupu, ekipa Željka Obradovića morala je brzo da se okrene regionalnoj ligi gde je čekao susret sa FMP-om.
Od starta je Partizan na gostujućem terenu delovao slabije u odnosu na domaćina koji je napravio seriju od 5:0.
Crno-beli su stigli tu prednost, ali je FMP brzo reagovao i ponovo vratio prednost. Loše Partizan igra odbranu, a domaćini konstantno to koriste.
Prva deonica završila se zaostatkom Partizana – 24:18.
Puni samopouzdanja ušli su domaćini i u drugu četvrtinu, a Partizan je i dalje bio u problemu sa defanzivnom igrom i lošim šutom.
Panter je ubacio trojku i pokušao je da razbudi ekipu crno-belih, ali je FMP uz oscilacije čuvao prednost.
Razigrao se u tim trenucima i Trifunović, ali je Pavićević sa druge strane uzvraćao, pa je i na kraju poluvremena Partizan gubio – 46:40.
Sa novom energijom ušli su gosti u treću deonicu, a najviše se istakao Trifunović koji je pogodio novu trojku, a prati ga i Panter.
Odbrana crno-belih se pojačala i stabilizovala i konačno je Partizan uspeo ne samo da izjednači već i povede.
U poslednjih deset minuta igre ekipa Željka Obradovića ušla je sa vođstvom – 64:62.
Drama se odigravala u poslednjoj deonici, a prednost se konstantno smenjivala. Panter je napravio veliku grešku, ali se vrlo brzo iskupio, međutim pogađali su i domaći sa druge strane.
Pavićević je u žaru borbe napravio petu ličnu grešku, a Partizan nije uspeo da iskoristi oba slobodna bacanja.
Upisivao je Mur u prvom poluvremenu promašaje, ali kada je najpotrebnije na minut do kraja povećava prednost svog tima na plus četiri.
Partizanov pakao okončao je Ledej sa linije slobodnih bacanja i doneo pobedu crno-belima rezultatom 86:80.
Najefikasniji kod crno-belih bio je Mur koji je postigao 21 poen, pratio ga je Panter sa 17. S druge strane, u taboru FMP iz Železnika istakli su se Tasić i Trifunović sa po 16 ubečenih poena, Radonjić je stao na 13.
Partizan je lider ABA lige sa skorom 16-3, dok Crvena zvezda ima dva meča manje i učinak 16-1.