Košarkašice Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. - Sputnik Srbija

Neočekivana drama u Beogradu – i velika pobeda Srbije!

Košarkašice Srbije pobedile su Južnu Koreju u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 65:62.
Srbija je savladala Korejke u veoma bitnom meču odigranom u dvorani Ranko Žeravica u Beogradu.
Ovo je bila druga pobeda u kratkom periodu za našu ekipu protiv Južne Koreje, koja je savladana i na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Utakmica je ušla u neočekivano dramatičnu završnicu, ali su na kraju prelomile Ivon Anderson sa dva slobodna bacanja i Saša Čađo sa blokadom pri šutu za tri poena u poslednjim sekundama.
Srpkinje naredni meč očekuje u subotu, 12. februara od 21.00 protiv Australije, koja se kao domaćin Mundobasketa već kvalifikovala na prvenstvo.
U prvoj četvrtini viđena je prava rezultatska klackalica, a na kraju su se bolje snašle Korejke.
Prva trojka Srbije došla je tek posle skoro osam minuta igre, a Koreja je vodila sa 15:13.
Druga četvrtina je, međutim, bila sušta suprotnost prvoj, jer je Srbija krenula istu sa serijom od 11:0.
Korejke su prve poene u drugom kvartalu uspele da postignu posle neverovatnih šest i po minuta igre, ali ih to nije sprečilo da ostanu u kolikom-tolikom egalu.
Na poluvremenu Srbija je vodila 35:30.
Orlice su uspele da se odlepe i u trećoj četvrtini, ali se Korejke nisu predavale, uprkos tome što je prednost aktuelnog evropskog šampiona u jednom trenutku bila i dvocifrena.
Pred kraj je svima bilo jasno da će meč imati dramatičnu završnicu.
Korejke su čak uspele i da povedu nakon serije promašaja i izgubljenih lopti domaćica, ali je usledio odgovor Dragane Stanković na ulasku u poslednji minut.
Korejke nisu iskoristile napad, Anderson je faulirana, pa je na sedam sekundi do kraja bilo +3 za Srbiju.
Krenulo je napad Južne Koreje, lopta je došla do Hjeđin Park, ali je Saša Čađo fenomenalnom blokadom stavila tačku na ovaj meč.
Ivon Anderson je bila odlična sa 13 poena, devet skokova i čak sedam asistencija, dok je 13 poena imala i Jovana Nogić.
Stankovićeva je dodala deset uz isto toliko uhvaćenih lopti i čak četiri blokade.
Na drugoj strani najbolja je bila Danbi Kim sa 16 poena i pet skokova. Pratile su je Đihjun Park sa deset i Hjeđin Park sa devet poena.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Utakmicu Srbija – Južna Koreja mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:44 10.02.2022
40' Poslednji minut
Herojski šut Stankovićeve, Srbija vodi na 39 sekundi do kraja, Koreja traži tajm-aut – 63:62!
Povredila se Dragana Stanković...
Na 23 sekunde do kraja Srbija i dalje ima +1, ali i napad!
Dva bacanja za Ivon Anderson na 7 sekundi do kraja. Pogađa oba, 65:62!
Saša Čađo udara blokadu nad Hjeđin Park – za pobedu!
22:43 10.02.2022
39' Vodi Koreja
Ne koriste naše košarkašice promašaje Korejki. Nogićeva promašuje, a Stankovićeva momentalno gubi loptu koju je uhvatila... Sudije ne vide grešku u koracima Đi Su Park, a ona pogađa oba (61:62).
22:40 10.02.2022
38' Potpuni egal!
Odmah posle tajm-auta Kim krade loptu Čađo, a u kontri Čoi pogađa trojku i Koreja vodi posle mnogo vremena. Ni Crvendakićeva ne pogađa, ali Korejke greške i Anderson beleži lake poene.
Na dva minuta do kraja: 61:60.
22:37 10.02.2022
36' Loša košarka u završnici, Koreja se približila
Dosta promašaja i izgubljenih lopti, a poeni dolaze tek ponekad sa linije za slobodna bacanja.
Krajišnik gubi loptu, a onda Jun pravi korake. Crvendakićeva zatim promašuje trojku, a Korejke ponovo dolaze do poena, ovog puta preko Đi Su Park.
Srbija vodi samo sa 59:57 na nešto manje od četiri minuta do kraja. Tajm-aut.
22:31 10.02.2022
34' Ništa nije gotovo
Novi poeni Jovane Nogić, ali onda ponovo promašaj, pa izgubljena lopta Topuzovićeve... Korejke to kažnjavaju i smanjuju na -6 – 58:52.
22:25 10.02.2022
32' Počela je 4/4
Promašuju i Anderson i Stankovićeva u prvom posedu u četvrtoj četvrtini, ali ni Korejke ne uspevaju da poentiraju. U prva dva minuta Korejke postižu poen, a Srpkinje dva – 56:47.
22:18 10.02.2022
Kraj 3. četvrtine
Furiozna završnica treće deonice za Srbiju! Šest poena u nizu Crvendakićeve, a onda i asistencija za Nogićevu! Na kraju deonice Korejke gase požar preko An Đin.
Posle tri četvrtine: Srbija – Južna Koreja 54:46.
22:10 10.02.2022
27' Promašaj za promašajem
Čak dva i po minuta bez ijednog postignutog poena, a onda trojka Hjeđin Park. Sada idemo na tajm-aut Srbije, 43:40.
22:05 10.02.2022
24' Tajm-aut Korejki
U poslednjih nekoliko minuta igra se koš za koš. Srbija vodi 43:37.
22:00 10.02.2022
22' Velika borba u nastavku
Drugo poluvreme poenima otvaraju Stankovićeva i Anderson, dok Korejke promašuju. Ipak, sledi kazna za grešku Nogićeve i promašaj Stankovićeve, pa ide serija Korejki od 4:0.
Rezultat je 39:34.
21:58 10.02.2022
Počelo je drugo poluvreme
21:43 10.02.2022
Kraj 2. četvrtine
Srbija poenima Krajišnikove na asistenciju Anderson dolazi do prve dvocifrene prednosti (+10), ali Korejke odgovaraju serijom 4:0.
Do kraja druge četvrtine Korejke su odigrale bolje, nalik onome u prvoj deonici. Hjeđin Park pogađa trojku, a Đi Su Park dva slobodna bacanja. Stankovićeva pogađa na tri sekunde do kraja.
Na poluvremenu: Srbija – Južna Koreja 35:30.
21:34 10.02.2022
17' Konačno, Koreja postigla poen!
Konačno imamo prve poene za Korejke, posle tačno šest i po minuta igre u drugoj četvrtini! Posle ukradene lopte, Park pogađa trojku, ali Srbija munjevito odgovara, trojku pogađa i Nogić – 27:18.
21:29 10.02.2022
15' Sjajna igra Srpkinja
Naše košarkašice su potpuno zatvorile Korejke, koje posle četiri i po minuta prve deonice nisu postigle nijedan poen! U međuvremenu Čađo pogađa trojku, Stankovićeva udara blokadu Park, a onda ide polaganje Anderson.
24:15!
21:28 10.02.2022
13' Preokret!
Ponovo nekoliko promašaja Srpkinja na startu druge četvrtine, ali onda mnogo bolja igra u napadu. Četiri poena Stankovićeve i dva Topuzovićeve i imamo preokret – 19:15!
21:18 10.02.2022
Kraj 1. četvrtine
Mnogo promašaja na obe strane i u završnici prve četvrtine. Mina Đorđević pogađa za izjednačenje, ali Park uzvraća istom merom. Na isteku prve deonice beležimo promašaj Ivane Katanić – 13:15.
21:15 10.02.2022
8' Konačno trojka Srbije
Novi promašaji i posle odmora. Ipak, seriju protivnica prekida Jovana Nogić trojkom, pa Korejke traže tajm-aut (11:13).
21:12 10.02.2022
6' Serija gostiju
Srbija je povela 8:7, ali sledi serija Korejki. Po trojka Kim i Park i to je +5 za gošće, a Marina Maljković zove tajm-aut. 8:13.
21:07 10.02.2022
4' Promašaji na obe strane
Prvu trojku na utakmici postižu Korejke, preko Liseul Kang. Srbija uzvraća posle promašenog zicera, ali i ofanzivnog skoka Krajišnikove. Dosta promašaja na obe strane, pa ostaje 6:5.
21:05 10.02.2022
2' Miran početak
Prve poene na utakmici postiže Tina Krajišnik, ali sledi odgovor preko Đi su Park. Sledi minut i po bez poena, a onda šut sa poludistance pogađa Ivon Anderson – 4:2.