Srbin i Rus se obrukali u Roterdamu

© REUTERS / JAMES GOURLEYAslan Karacev
Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 09.02.2022
Srpski teniser Filip Krajinović i ruski teniser Aslan Karacev doživeli su poraze u prvom kolu turnira u Roterdamu posle velikih, neočekivanih preokreta.
Krajinović je poražen od Mađara Martona Fučoviča sa 2-1 u setovima, posle nešto manje od dva sata igre (6:3, 3:6, 2:6).
Srpski teniser je u Roterdam došao posle dobrog izdanja u Monpeljeu, gde je stigao do polufinala, ali nije uspeo da nastavi seriju u Holandiji.
Krajinović je relativno lako osvojio prvi set, a onda drugi počeo brejkom i imao sve u svojim rukama.
Međutim, Fučović je napravio veliki preokret, protivniku oduzeo dva servisa zaredom, a onda uveo meč u treći set u kojem je manje-više dominirao.
Sa dva brejka i uz sjajne servise plasirao se u drugo kolo gde će mu protivnik biti domaći teniser Talon Grikspor, koji je napravio još veće iznenađenje u prvom kolu.
Grikspor je savladao 14. tenisera sveta Aslana Karaceva sa 2-1 (2:6, 7:6, 7:6) posle dva i časa borbe i neverovatnog preokreta.
Karacev je potpuno dominirao i posle oko sat vremena igre imao 5:2 u drugom setu, ali se onda dogodio prvi čin njegovog kolapsa.
Grikspor je napravio prvi brejk u meču, da bi onda u taj-brejku izjednačio na 1-1.
Međutim, Holanđanin je ponovo pao kada se ušlo u treći set, pa je Rus imao 5:3, ali ovog puta i dve meč lopte na riternu.
Propustio je dve, a onda ponovo izgubio servis kada je servirao za pobedu, da bi u taj-brejku doživeo potpuni raspad izgubivši taj deo igre sa 7-0.
Čekajući da Filip „upali“: „Stalno govorim – verujem i nadam se da će uspeti“
Jasna poruka iz Australije: „Đoković? Želimo da sve što se desilo ostavimo iza nas“
Medvedev se javio iz Formule: „Nema više tenisa“ /video/