Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan sjajnom predstavom naplatio poraze – debitovao i Tristan!

Košarkaši Partizana ostvarili su devetu pobedu u aktuelnoj sezoni Evrokupa savladavši na svom parketu ekipu Andore rezultatom 95:70, u 13. kolu Evrokupa.
Partizan je odigrao sjajan meč i najvažnije je da je ostvario trijumf posle dva uzastopna poraza u evropskom takmičenju i činjenice da će naredni meč u Evrokupu igrati tek za mesec dana.
Partizan je vodio tokom cele utakmice, imao je probleme u šutu za tri poena, ali je kroz tok duela stekao samopouzdanje i prelomio meč do kraja treće deonice.
Velika podrška navijača Partizana kao da je dala dodatan pritisak crno-belima koji su stegnuto ušli u duel, ali su uspeli da polako grade prednost.
Zapažen je bio Koprivica na obe strane parketa, Panter i Ledej su imali protagonizam u napadu, zajedno su ubacili 15 poena, ali crno-beli nisu uspeli da ubace nijednu trojku, iako su imali otvorene pozicije.
Vredi napomenuti da je prve minute u crno-belom dresu upisao Tristan Vukčević, 18-godišnjak koji je nedavno stigao u Beograd iz Real Madrida.
Posle prve deonice Partizan je imao osam poena prednosti (24:16), rival je pokušavao da se približi, prepolovio je razliku, ali je Lesor imao odlične minijature u napadu i čuvao je vođstvo na pristojnoj distanci.
Solidna odbrana je dozvoljavala Partizanu bljeske i kontranapade koji su odlično funkcionisali, a konačno je pogođena i trojka, posle devet promašaja za prvu dvocifrenu razliku od 39:27.
U drugoj deonici je briljantan bio Lesor, imao je deset poena i šest skokova za manje od deset minuta na terenu, a poseban doprinos pružio je odbranom nad nižim igračima od sebe, koji nisu uspevali da valorizuju svoju brzinu.
Važnije od toga, Arteaga je potpuno stopiran, centar koji je na startu duela pravio velike probleme, nije se video pored Lesora čija snaga je potpuno izbacila iz igre jednog od lidera tima Andore.
Partizan je delovao solidno, ali su se ponovo javljale greške što je Obradović morao da sankcioniše minutom odmora i to u poslednjem minutu poluvremena – reakcija je bila odlična, Trifunović je pogodio trojku za 45:33.
Arteaga se ipak „javio“ do kraja, pogodio je svoj karakteristični šut iz koraka za 45:35 posle 20 minuta igre.
Gosti su agresivno ušli u nastavak meča, smanjili su razliku, probijali odbranu i sticali višak pa čak ni trojka Trifunovića nije Partizanu dozvolila da se vrati na dvocifrenu razliku sa poluvremena.
Ipak, crno-beli su uspostavili kontrolu pod obručima, pre svih preko Koprivice i Ledeja koji su doprinosili i poenima i skokovima i odbranom, a posle trojke američkog košarkaša domaći su stekli višak od 14 poena (61:47).
Andora je pokušala da uzvrati, ali je Madar trojkom u poslednjim momentima treće deonice povisio razliku na 15 poena, 69:54, posle čega je dobio kritike od trenera Obradovića jer nije odigrao odbranu.
Partizan je odlično startovao poslednju deonicu, ali je zonskom odbranom i naročito napadanjem Zagorca, Andora uspela da umrtvi crno-bele i nametne svoj ritam koji je i dao kakav-takav rezultat – prednost je spuštena na manju u odnosu na poslednju pauzu jer je u jednom momentu iznosila i 20 poena.
Panter i Lesor su imali odlična rešenja u napadu, kada to niko drugi nije mogao da uradi jer se zonska odbrana Andore pokazala kao prava enigma za ostale igrače Partizana, a konačna tačka na duel stavljena je zakucavanjem Lesora, trojkom Madara i slobodnim bacanjima centra za prednost od 25 poena (95:70).
Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 20 poena, Matijas Lesor je bio briljantan sa 18 poena i 12 skokova, Kevin Panter je dodao 16, Jam Madar 15, uglavnom u drugom poluvremenu, dok je Uroš Trifunović bio više nego zapažen sa 12 poena.
Klevin Hena na drugoj strani je imao 17 poena, Viktor Arteaga 16, Oriol Pauli je stao na 13, Kodi Miler-Mekintajer na 7 poena i 7 asistencija, dok je Mario Nakić upisao pet poena uz po dva dodavanja i uhvaćene lopte.
Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:
22:17 09.02.2022
40' – Kraj!
Pobeda Partizana, 95:70, deveta u Evrokupu!
22:15 09.02.2022
40' – Lesor ubacio penale!
Nesvojstveno sebi, dva slobodna bacanja je realizovao za 95:70.
22:12 09.02.2022
38' – Madar!
Raspucao se mladi plejmejker – trojka za 91:68!
22:09 09.02.2022
37' – Madar pa Lesor!
Najveća razlika za Partizan – 88:66!
22:08 09.02.2022
36' – Panter!
Trojka za 84:66.
22:05 09.02.2022
35' – Ljovet je pobesneo!
Burno je reagovao igrač Andore na dosuđen prekršaj i dobio tehničku grešku.
22:00 09.02.2022
33' – I opet, ali ne isto
Pauli je napao, pretrčao Zagorca, nije mogao da mu parira kapiten Partizana, morao je da izleti iz rekete Lesor i da napravi faul uz koš.
Andora smanjuje na 76:64.
21:57 09.02.2022
32' – Rade...
Čim je ušao u igru Zagorac je po svom starom običaju napravio prekršaj uz poene za rivala.
Andora smanjuje na 74:57.
21:53 09.02.2022
31' – Opet Madar!
Kako je zatvorio, tako je otvorio – trojkom!
Partizan vodi 72:54.
21:51 09.02.2022
30' – Madar!
Trojka mladog plejmejkera za kraj treće četvrtine, ali je Obradović bio ljut na njega jer nije odigrao poslednju odbranu.
Partizan ima 15 poena viška, 69:54.
21:49 09.02.2022
29' – Ledej odgovara Andori!
Pauli je ubacio trojku, odgovorio je i Ledej za 66:52.
21:48 09.02.2022
28' – Arteaga...
I dalje je aktivan centar Andore, upisao je 14. poen.
Partizan vodi 63:49 posle poena Madara.
21:46 09.02.2022
27' – Bravo!
Trojka Ledeja, 15. njegov poen, Partizan ima 14 poena viška – 61:47!
21:45 09.02.2022
27' – Greše gosti!
Nemaju ritam igrači Andore, Partizan odlično kontroliše odbranom dešavanja na parketu.
Partizan vodi 58:47.
21:43 09.02.2022
25' – Koprivica i Ledej!
21:41 09.02.2022
25' – Koprivica!
Dva skoka u napadu sjajnog mladog centra Partizana posle dva teška promašaja njegovih saigrača.
Ledej je sa slobodnih bacanja povisio na 54:45.
21:39 09.02.2022
24' – Evo i Nakića
Trojka mladog Marija, 49:43.
21:36 09.02.2022
22' – Opet Hena...
Dozvoljena laka trojka za beka rivala – 47:40.
22' – Opet Panter i Trifunović!
Sjajno je Panter ponovo video da Trifunović ide iza leđa rivalima – za zakucavanje i novu dvocifrenu razliku koju je prethodno smanjio Nakić prvim pogotkom.
47:37 za Partizan.
21:34 09.02.2022
21' – Počelo je drugo poluvreme!
Loptu imaju gosti, Partizan vodi 45:35.