Lajović prokockao set prednosti!

© AP Photo / Alfredo FalconeTeniser Dušan Lajović
Teniser Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 09.02.2022
Dušan Lajović, srpski teniser, doživeo je poraz u osmini finala turnira u Buenos Ajresu od domaćeg takmičara Federika Korije, iako je prvi set rešio u svoju korist – 4:6, 7:5, 6:4.
U prvom setu viđeno je nekoliko brejkova, a srpski teniser je umalo prokockao veliku prednost.
On je uspeo da povede sa 3:0 nakon spasene tri brejk lopte u nizu, a onda i da povede sa 5:1.
Korija se vratio na 4:5, a na servisu imao 40:0, da bi zatim Dušan osvojio šest od narednih sedam poena i brejkom završio set.
Lajović je dosta bolje servirao u drugom setu i protivniku praktično nije dopuštao ni da pomisli na brejk, ali se i nešto više mučio na riternu.
Imao je jednu brejk loptu u trećem gemu, a onda je u osmom došao do tri vezane. Argentinac je spasao dve, kod treće imao praktično već dobijen poen, ali je Lajović uspeo da odigra jedan od najboljih lobova sezone i da povede sa 5:3.
Tu, međutim, nije bio kraj drami. Naredni gem trenutno 37. igrač planete je izgubio posle nekoliko loših napada, a onda je doživeo potpuni kolaps.
Korija je došao od 3:5 do 7:5 i na opšte oduševljenje publike u Buenos Ajresu uveo meč u treći set.
Momentum je bio potpuno na strani mlađeg Argentinca, što se videlo i u govoru tela, ali i u rezultatu. Korija nije iskoristio brejk loptu u prvom, ali jeste u trećem gemu trećeg seta, pa je ubrzo poveo sa 3:1.
To je bila dovoljna razlika za konačnu pobedu, a Korija će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud – Roberto Karbaljes Baena.
„Hvala ti za sve, veliki si!”: Đoković poslao dirljivu poruku „Divu iz Tandila” /video/
Festival brejkova i preokret za pobedu Lajovića!
Čekajući da Filip „upali“: „Stalno govorim – verujem i nadam se da će uspeti“