Austrijancu zlato, Amerikanac šokirao konkurenciju /video/

© AP Photo / Alessandro TrovatiAustrijski skijaš Matijas Majer
Austrijski skijaš Matijas Majer - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2022
Austrijski skijaš Matijas Majer novi je olimpijski šampion u superveleslalomu, dok je srebro pripalo Amerikancu Rajanu Kohran-Zigelu kog niko nije očekivao na pobedničkom postolju.
Srpski skijaš Marko Vukićević završio je na poslednjem mestu i tako je završio učešće na Igrama u Pekingu.
U Pekingu je viđena sjajna i pomalo neočekivana borba između Majera i Kohran-Zigela. Nastupali su jedan za drugim i priredili su nam spektakl.
Prvo je na stazu izašao Austrijanac i, iako je imao loš start, postavio je najbolje vreme odvezavši sjajno u završnici.
Majer je proleteo kroz cilj i za 42 desetinke postavio je bolje vreme u odnosu na Norvežanina Kildea, inače glavnog favorita za zlato.
Zatim je usledio nastup Amerikanca i malo ko se nadao da će na cilj doći sa samo 0,04 zaostatka za Austrijancem.
Kohran-Zigel bio je sjajna u središnjem delu, pred poslednje merenje imao je 0,18 prednosti u odnosu na Majera, ali na kraju mu je jako malo nedostajalo za zlato.
Odličan je Amerikanac bio i u završnici, ali je ipak izgubio malo vremena i na kraju mu je zaostatak bio svega 0,04.
Do kraja takmičenja Kilde je ostao na trećem mestu, te su medalje otišle u Austriju, SAD i Norvešku.
Majeru je ovo druga medalja na ovogodišnjim igrama, pošto je dan ranije osvojio bronzu u spustu. Inače, odbranio je zlato u „super džiju“ osvojeno pre četiri godine u Pjongjangu.
© Foto : Skrinšot - zvaničan sajt ZOI PekingGeneralno plasman u alpskom skijanju u disciplini „super dži“ – ZOI Peking
Generalno plasman u alpskom skijanju u disciplini „super dži“ – ZOI Peking - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2022