Ostrvo ponovo skandira Srbinovo ime – uz nestvaran podatak! /video/

© REUTERS / DYLAN MARTINEZAleksandar Mitrović (desno) i menadžer Fulama Marko Silva
Aleksandar Mitrović (desno) i menadžer Fulama Marko Silva - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2022
Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović je na utakmici 31. kola Čempionšipa protiv Milvola postigao 30. gol ove sezone, čime je prestigao broj pogodaka koji je postigla cela protivnička ekipa.
Mitrović je protiv Milvola postigao dva gola, uz kojih ima i sedam asistencija, čime se dodatno udaljio na prvom mestu liste strelaca Čempionšipa.
Milvol je u utorak uveče gnev najboljeg strelca u istoriji reprezentacije Srbije prvo osetio u 29. minutu utakmice, kada je Fulam nastavio da korača ka povratku u Premijer ligu.
Drugo poluvreme tek što je počelo, a srpski golgeter je ponovo zatresao mrežu rivala. U 50. minutu bilo je 2:0 za domaćina.
To je bio Mitrovićev 100. gol od dolaska u Englesku, odnosno Fulam iz Anderlehta 2015. godine, kada je krenuo da trese mreže Premijer lige i Čempionšipa.
Ekipa sa „Krejven Kotidža“ je na kraju slavila pobedu od 3:0 i time došla do cifre od 77 postignutih golova ove sezone, dok je Milvol (zasad) na 29 – manje nego što je dao samo srpski fudbaler!
Ako se u obzir uzmu i ostale ekipe Čempionšipa, može se zaključiti da Milvol nije jedan ekipa koja nije uspela da postigne više golova tokom cele sezone od dvadesetsedmogodišnjaka iz Smedereva.
Pored Milvola tu su i Svonsi (29), Hal (25), Piterboro (23) i Barnsli (18).
Inače, bivši napadač Partizana je na ovoj utakmici uspeo da obori lični rekord iz sezone 2019/20, kada je u istom takmičenju braneći boje istog kluba postigao 29 golova.
Sada mu je za gol više, doduše, trebalo 14 utakmica manje nego tada...