Portugalija futsal - Sputnik Srbija

Portugalci kraljevi preokreta – gubili 2:0, pa nokautirali Ruse!

Futsal reprezentacija Portugalije odbranila je evropsku titulu, pobedivši posle velikog preokreta Rusiju 4:2 (1:2). Gubili su Portugalci 2:0 posle 13 minuta igre, ali su do kraja susreta u Amsterdamu uspeli u potpunosti da preokrenu rezultat i da osvoje novo zlato.
S druge strane, Rusi su izgubili i šesto finale na velikim takmičenjima od 1999. godine, a peto na EP, pa će nastaviti da sanjaju titulu.
Rusija je hrabro ušla u dvoboj sa aktuelnim evropskim i svetskim prvakom, kojem je od prvog sudisjkog zvižduka „pokazala zube“.
Takav stil igre isplatio se „Zbornaja komandi“ u desetom minutu kada je Sokolov uspeo da postigne vodeći pogodak.
Na krilima tog gola Rusi su nastavili da melju rivala i ubrzo je na semaforu u dvorani u Amsterdamu bio ispisan rezultat 2:0, a strelac je bio Afanasjev, koji je uspeo levom nogom da proturi loptu ispod portugalskog golmana Souze.
I činilo se da su Rusi čvrsto rešili da prekinu post koji traje još od 1999. godine kada su poslednji put bili prvaci Evrope.
U samom finišu prvog poluvremena, Paso je uspeo da se iskrade i praktično niotkuda se pojavio u srcu peterca Rusa i uspeo da prepolovi prednost na 2:1.
Najgori mogući trenutak da se primi gol finalu velikog takmičenja.
Nastavak susreta ponovo je doneo agresivnu Rusiju, ali je ta agresivnost bila "ugušena" zbog tri brza prekršaja u drugom poluvremenu.
Portugalci su iskusni, evropski i svetski prvaci, nisu paničili već su strpljivo gradili napade i preko Koelja su uspeli u 27. minutu da izjednače.
Taj gol u potpunosti je "slomio" Ruse koji su praktično "nestali" sa terena. Samo je jedan tim postojao, Portugalci su kontrolisali igru i bilo je pitanje trenutka kada će i treća lopta završiti iza leđa Putilova koji je bio loš u velikom finalu.
Golovi koje su Rusi primili, oba idu na njegovu dušu jer mu je oba puta lopta prošla ispod ili kroz noge.
Koeljo je u 32. minutu još jednom uspeo da pronađe put do mreže i bio je na pomolu veliki, totalni preokret.
Isto ono što su Portugalci uradili Špancima u polufinalu, kada su gubili 2:0, a onda stigli do 3:2 u poslednjem minutu, sada se dogodilo Rusima.
Zbornaja komanda morala je da zaigra na sve ili ništa u poslednjih pet minuta. Igrali su sa golmanom igračem i u jeku napada, u poslednjim sekundama kada je Souza odbranio udarac, lopta se odbila do Panija koji je istrčao u kontru, a pošto golmana nije bilo među stativama jasno je da mu nije bilo teško da postavi konačnih 4:2 za novu titulu prvaka Starog kontinenta.
Stiče se utisak da su se Rusi uplašili pobede i da su sami sebe pobedili, s obzirom na to da su imali sve u svojim rukama, a na kraju im je za utehu pripala samo srebrna medalja.
Naredno EP je za četiri godine, ali još nije poznato u kojoj zemlji će biti održan turnir.
19:21 06.02.2022
40' - KRAJ!
Portugalija je odbranila titulu prvaka Evrope, pobedivši Rusiju rezultatom 4:2.
19:20 06.02.2022
40' - GOOOL, Portugalija je prvak Evrope!
Pani je pogodio u poslednjoj sekundi za 4:2 i novu titulu prvaka Evrope.
19:19 06.02.2022
40' - Sjajno se brane Portugalci
RUsi svim silama napadaju, ali sve je manje šanse. Još samo 25 sekundi do kraja. Andre Souza odbrnaio nemoguće.
19:17 06.02.2022
38' – Antoškin pokušao
Sa golmanom igračem igraju trenutno Rusi, zapretio je Antoškin, ali je Andre Souza upisao i osmu odbranu.
19:12 06.02.2022
Tajmaut!
Selektor Rusije zvao je tajmaut u pomoć, kako bi uspeo da razbudi svoje igrače koji su prokockali dva gola prednosti i došli u situaciju da ostanu bez zlatne medalje koju čekaju još od davne 1999. godine.
19:11 06.02.2022
36' – Rusi agresivni
Nemaju šta više da čekaju Rusi, gube 3:2 i krenuli su da igraju presing po čitavom terenu ne bi li naterali rivala na grešku.
19:08 06.02.2022
35' – Rusi se probudili
Još pet minuta ostalo je do kraja velikog finala u kojem su indisponirani Rusi krenili na sve ili ništa.
35' – Rusi nemaju sreće
Abramov je uzdrmao gol, pogodivši samo okvir.
19:01 06.02.2022
32' – GOOOL! Potpuni preokret!
Rusi bez samopouzdanja, Portugalija preko Koelja stižu do vođstva 3:2.
18:54 06.02.2022
28' – Portugalci preuzeli inicijativu
Nakon što su se rezultatski vratili, Souza, Koeljo i ostali diktiraju tempo na terenu u Amsterdamu.
18:50 06.02.2022
27' – GOOOL! Koeljo – 2:2!
Nikada ne otpisujte Portugalce. Koeljo je postigao gol za izjednačenje, to je njegov 24. gol za reprezentaciju, a prvi na ovom EP. Golman Rusije Putilov ponovo je katastrofalno reagovao, i ponovo mu je prošla lopta ispod noge.
18:47 06.02.2022
26' – Portugalci se rastrčali
Rusija je u problemu sa faulovima, a lopta je trenutno više u posedu Portugalije. U slučaju da bude nerešeno, igraju se produžeci, dva puta po pet minuta, a zatim se izvode penali.
18:43 06.02.2022
24' – Rusi u problemu
Već tri prekršaja u drugom poluvremenu imaju Rusi i to bi mogao da bude ozbiljan problem u nastavku susreta.
18:41 06.02.2022
23' – Nando zapretio
Rusi su i dalje agresivniji rival na terenu, zapretio je Brazilac Nando koji ima ruski pasoš, ali je pogodio samo spoljnji deo mreže.
18:35 06.02.2022
22' – Čiškala zapretio
Odličan je bio golman Portugalije koji je zaustavio udarac Čiškale.
18:33 06.02.2022
21' – Nastavljeno je finale!
Portugalija ima prvi napad u drugom poluvremenu.
18:18 06.02.2022
POLUVREME! Rusija ima prednost 2:1
Završeno je prvih 20 minuta igre u velikom finalu u kojem Rusi imaju minimalnu prednost.
18:17 06.02.2022
20' – Pad koncentracije
U najgorem mogućem trenutku Rusi su kapitulirali i dopustili Portugalcima da se u potpunosti vrate u meč.
18:15 06.02.2022
19' – GOOOL! Smanjuju Portugalci
Paso se praktično niotkuda pojavio i uspeo je kroz noge da provuče loptu Putilovu. Portugalci se vraćaju.
18:13 06.02.2022
19' – Pauleta besan, Portugalija u problemu
Rusi su krenuli u novu kontru, a Pauleta je s leđa oborio rivala i dobio je žuti karton. To je četvrti prekršaj Portugalaca.