Jokić sjajan u napadu, ali – problem je bio na drugom kraju terena /video/

© AP Photo / David ZalubowskiSrpski košarkaš Nikola Jokić nemoćan protiv Pelikansa
Srpski košarkaš Nikola Jokić nemoćan protiv Pelikansa - Sputnik Srbija, 1920, 05.02.2022
Nikola Jokić i Denver Nagetsi doživeli su neočakivan poraz pred domaćom publikom od Nju Orleans Pelikansa - 113:105.
Očekivala se rutinska pobeda ekipe iz Kolorada, Nju Orleans je jedna od najlošijih ekipa u NBA, ali Denver nije ozbiljno shvatio protivnika i poražen je.
Jokić je bio nadomak tripl-dabla, odigrao je na nivou u napadu, ali problem je bila odbrana, pogotovo u drugom poluvremenu u kom su Nagetsi primili čak 62 poena.
Aktuelni MVP utakmicu je završio sa 25 poena, 12 skokova i devet asistencija, iz igre je bio odličan 7-10, za tri poena je šutirao 3-3, a sa linije za slobodna bacanja 8-8, ali to nije bilo dovoljno.
Jokića su poenterski pratili Montej Moris sa 19 i Vil Barton sa 17 poena, i to su bili jedini košarkaši, uz Nikolu, koji su bili dvocifreni u timu Denvera.
Kod Pelikansa odličan meč odigrali su Džons sa 25 poena, Ingram je ubacio 23, a Hejs 22 poena i uz to je imao 11 skokova.
Nagetsi su bili katastrofalni defanzivno, čak trojica košarkaša Pelikana imala su 20 ili više poena, i pretrpeli su 24. poraz u sezoni.
Sa druge strane Pelikani su upisali tek 20. pobedu u takmičarskoj godini 2021-22.
Prethodne noći na terenu smo videli i Bogdana Bogdanovića i Bobana Marjanovića.
Bogdan je bio odličan u porazu Atlante od Toronta (18p), dok je Boban igrao samo dva minuta u pobedi protiv Filadelfije.

Portland - Oklahoma 93:96
Vlada Kuzmanović: Sumnjam da Evroliga želi dva kluba iz Srbije | Miljanov korner
Pre manje od četiri godine je Beograd gledao njegove majstorije – sada je u društvu najvećih legendi!
Sraman odnos Amerikanca prema Jokiću: „Bacite tu glupu statistiku u kantu“ /video/