Obradović podviknuo: „Ovo nije trening“ , Partizan se probudio i savladao Borac

© Foto : ABA liga/Partizan NIS/Dragana StjepanovićKošarkaši Partizana
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 05.02.2022
Košarkaši Partizana savladali su Borac rezultatom 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 23:20)
Napadački je Partizan otvorio utakmicu i vezao seriju od osam poena u prva tri minuta igre.
Košarkaši Borca su se potom razigrali, ali već u četvrtom minutu svi su stali jer je Savo Lešić usled skoka pao i jezivo se povredio.
Realizovao je Partizan napade, ali crno-beli su se mučili sa defanzivom zbog čega su na kraju prve četvrtine imali minimalnu prednost – 18:17.
U nastavku su se košarkaši Partizana, najpre Nemanja Dangubić mučili sa trojkama, a Borac je to koristio da čuva minimalnu razliku.
Pred kraj prvog poluvremenu usledila je i oštra kritika na tajm-autu kada je Željko Obradović poručio : „Ovo nije trening“.
Nije to mnogo razbudilo crno-bele, a na poluvremenu rezultat je bio izjednačen – 31:31.
Treća četvrtina donela je novu utakmicu Partizana. Aleksa Avramović vezao je tri trojke i podigao crno-bele na noge.
Kevin Panter i Zek Ledej ispratili su ovaj ritam i podigli nivo igre.
Ipak, uzvratio je Borac serijom od osam poena, ali je Partizan mogao da predahne jer je u trećoj deonici imao prednost –53:45.
Taman kada je u poslednjoj deonici Nemanja Todorović probudio Borac trojkom, dobio je petu ličnu grešku zbog čega je morao da izađe iz igre.
Borio se Borac, ali crno-beli su čuvali prednost sve do kraja. Partizan nije odigrao utakmicu na najboljem nivou, ali je izborio pobedu rezultatom 75:68
Najefikasniji kod crno-belih bio je Avramović sa 18 poena, pet skokova i dve asistencije.
Kod Čačana je to bio Todorović koji je postigao 13 poena i tri skoka.