Rusija i Gruzija - Sputnik Srbija

Rusija je pobedila gruzijsku „hobotnicu“ – sledi Ukrajina!

Futsal reprezentacija Rusije je u spektakularnom četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Holandiji uspela da sa 3:1 savlada nacionalni tim Gruzije i plasira se u meč koji će dati finalistu, a protivnik će biti Ukrajina.
Rusija je dominirala tokom celog meča, stvorila je pregršt prilika, ali je bravurozan na golu Gruzije bio 42-godišnji Zavijad Kupatadze koji je zabeležio dvocifren broj odbrana i spasao je svoj tim katastrofe.
Rusija u prvom poluvremenu nije uspela da ga savlada, ali je nastavak doneo drugačiju sliku – mrežu Gruzije je u 23. minutu „otključao“ Artjom Nijazov.
Ipak, rusko slavlje je trajalo svega minut, Bruno Petri je iskoristio momenat opuštanja Rusije i već u 24. minutu doneo izjednačenje.
Rusiju je takav razvoj situacije probudio i usledila je briljantna akcija koju je inicirao Robinjo, poslavši divnu loptu za Ivana Čiškalu koji je volej udarcem „probio“ Kupatadzea i vratio prednost Rusiji.
Čiškala je postigao pogodak i u 40. minutu, pogodivši prazan gol, pošto je prethodno golman Rusije Dmitri Putilov odbranio dve velike prilike za Gruziju.
Rusija će se u borbi za finale sastati sa Ukrajinom, koja je prethodno sa 5:3 pobedila Kazahstan.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
18:45 01.02.2022
40' – Gol! Pobeda Rusije!
Prazan gol Gruzije iskoristio je Čiškala, za 3:1!
18:44 01.02.2022
40' – Putilov!
Kakve dve odbrane ruskog golmana!
18:36 01.02.2022
38' – Još dva minuta...
Definitivno je, Rusija čuva vođstvo.
18:33 01.02.2022
37' – Zicer!
Ostao je Čiškala sam pred Kupatadzeom, pokušao je driblingom, ali je fenomenalni golman Gruzije nogama otklonio opasnost.
Rusija i dalje vodi 2:1.
18:32 01.02.2022
35' – Pritisak Gruzije
Rusija se povukla i čuva prednost, izvesno je da su ruski fudbaleri i umorni zbog žestokog ritma.
Pet minuta do kraja duela, Rusija vodi 2:1.
18:28 01.02.2022
34' – Dva topovska udarca Antoškina
Oba puta je Kupatadze bio siguran, ali se pritom i povredio.
18:23 01.02.2022
33' – Sokolov neprecizan
Akcija iz kornera je ličila na onu kod drugog gola Rusije, ali je sada Sokolov šutirao preko gola.
18:22 01.02.2022
32' – Stativa!
Kekelija se našao na levoj stativi ruskog gola, pokušao je da plasira loptu posle kornera, ali su okvir gola i Putilov zaustavili udarac.
18:20 01.02.2022
31' – Zapretio je Abramov
Kapiten Rusije je opet oprobao šut sa distance.
Ponovo je bio neprecizan, ostaje 2:1 za Rusiju.
18:14 01.02.2022
28' – Golčina! Rusija opet vodi!
Kakva predivna akcija Rusije!
Korner je izveo Robinjo, pravo na volej Čiškali koji je „probio“ Kupatadzea!
Rusija opet vodi – 2:1!
18:12 01.02.2022
28' – Kupatadze!
Robinjo je želeo solo akciju, dobio je šansu, proleteo je po levom boku, ali je udarac ponovo odbranio golman Gruzije.
18:10 01.02.2022
27' – Neoprezna igra Rusije
Dva prekršaja u svega nekoliko desetina sekundi.
Nervoza...
18:06 01.02.2022
25' – Otvorena borba!
Odbrane ne postoje u ovim momentima, sevaju akcije na obe strane, veliku priliku je imao Nando, ali je šut sa distance bio neprecizan.
Ostaje 1:1.
18:05 01.02.2022
24' – Izjednačenje!
Kakva šteta! Opustili su se ruski fudbaleri posle gola, izvratio je Bruno Petri posle odlične akcije.
Rezultat je 1:1.
18:04 01.02.2022
24' – Šanse na obe strane!
Putilov je bravuroznom intervencijom spasao mrežu Rusije, a potom se istom merom revanširao Kupatadze.
I dalje je 1:0 za Rusiju.
18:02 01.02.2022
23' – Konačno! Rusija vodi!
Napadi su se konačno isplatili Nijazov je pokupio „otpadak“ i plasirao loptu visoko u mrežu!
Rusija vodi 1:0!
18:01 01.02.2022
22' – Velika šansa za Gruziju!
Uspavala se ruska odbrana, Elisandro je ostao usamljen na desnom boku, ali je veoma loše šutirao.
Putilov ne bi imao šanse da odbrani.
17:42 01.02.2022
20' – Poluvreme!
Nema golova, fenomenalan je golman Gruzije, Rusija je imala pregršt šansi, ali nije uspela da ih iskoristi.
Očekuje nas spektakularno drugo poluvreme.
17:39 01.02.2022
20' – Opasna kontra!
Gruzija je iz odbrane ponovo brzo prešla u fazu napada i uputila udarac.
17:38 01.02.2022