Australija slavi šampionku – Srpkinja vodila „bitku sa publikom“

© AP Photo / Hamish BlairEšli Barti
Ešli Barti - Sputnik Srbija, 1920, 29.01.2022
Ešli Barti savladala je Danijel Kolins u finalu Australijan opena rezultatom 6:3, 7:6.
Ešli Barti, prva teniserka sveta osvojila je treću Grend slem titulu pred domaćom publikom u Australiji.
Barti je na sjajan način otvorila meč i u svom stilu protivnicu ostavljala bez rešenja tokom prvog seta.
Međutim, glasna publika u drugom setu koju je Marijana Veljović, sudija iz Srbije, morala da smiruje, nije pomogla svojoj miljenici već joj je kako je delovalo stvorila dodatni pritisak.
Kolins je povela sa neverovatnih 5:1 i bilo je gotovo sigurno da će žensko finale Australijan opena ući u treći set.
Ipak, prva teniserka sveta pronašla je put za povratak i napravila maestralnu seriju kojom je izjednačila i uvela drugi set u taj-brejk.
Potpunu dominaciju je Barti pokazala i u tom delu igre i posle preokreta u drugom setu donela Australiji titulu, prvu u ženskom tenisu na prvom Grend slemu u sezoni posle 44 godine.