Danil Medvedev slavlje - Sputnik Srbija

Rus demonstrirao silu i počistio Cicipasa – protiv Nadala za trofej i prvo mesto

Danil Medvedev, ruski teniser, plasirao se u finale Australijan opena nakon što je u četiri seta – 6:7, 6:4, 4:6, 1:6 pobedio Grka Stefanosa Cicipasa. Drugi reket sveta će se u nedeljnom finalu sastati sa Rafaelom Nadalom koji je eliminisao Italijana Beretinija.
Bolju igru i zrelost pokazao je Rus koji je posle drame i tajbreka osvojio prvi set. U drugom je doživeo pomračenje, a bes je iskalio na sudiji optuživši rivala za „koučing“.
Ipak, konsolidovao se Medvedev i uspeo je da reši u svoju korist treći i četvrti set. U slučaju da osvoji Australijan open, preskočiće na vrhu ATP liste Novaka Đokovića.
Danil Medvedev je u sudaru sa nezgodnim Grkom Stefanosom Cicipasom pokazao zbog čega je u samom vrhu svetskog tenisa. Demonstrirao je neverovatnu zrelost i koncentraciju u ključnim trenucima polufinala u Melburnu iz kojeg je izašao kao pobednik. Apsolutno zasluženo!
Dešavalo se na momente da Rus naspram sebe nema samo Stefanosa, već i Apostolasa Cicipasa, oca i trenera grčkog tenisera.
Prvi set Medvedev je rešio posle neviđene drame i tajbrejka, a onda je u nastavku viđena ponovo velika borba.
Brejkom je Cicipas otvorio drugi set, ali je u šestom gemu Rus uspeo to da „poništi“ i da se vrati u igru. Igralo se gem za gem, da bi Medvedev doživeo pomračenje onda kada nije smeo.
Igrao se deveti gem, a Rus je odservirao dve duple servis greške, poklonivši Cicipasu gem, a u ovom slučaju je to značilo i set.
Razbesneo se tada Danil i sav bes je iskalio ka sudiji u stolici kojeg je pitao da li je glup i šta uopšte traži u polufinalu jednog Grend slem turnira. U pitanju je bio „koučing“ jer je Apostolas ispod maske uporno davao savete Stefanosu, a sudija nije reagovao.
Ipak, pauza je poslužila Rusu da ohladi „vruću glavu“ i da se primiri za sve ono što ga čeka. Uspeo je! Ponovo je bio fokusiran i igralo se gem za gem sve do desetog gema trećeg seta.
Tada je Medvedev uspeo da „slomi“ žilavog Cicipasa, da napravi brejk koji mu je doneo osvajanje seta za vođstvo 2:1.
Ispostaviće se da je taj brejk bio ključni trenutak meča jer je posle toga Grk naprasno nestao sa Rod Lejver arene. Postojao je samo jedan igrač, jedan čovek na terenu, a bio je to Danil Medvedev.
Razbio je u trećem setu indisponiranog mlađeg kolegu sa ubedljivih 6:1, čime ga je poslao kući, a sebi je trasirao put u veliko finale Australijan opena.
Podsetimo, prošle godine Rus je takođe bio akter finala kada ga je savladao Novak Đoković, a sada će za rivala imati Španca Rafaela Nadala koji je bio rutinski izašao na kraj sa Italijanom Beretinijem.
Tok polufinalnog susreta između Danila Medvedeva i Stefanosa Cicipasa mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
12:18 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:6 - GEM, SET I MEČ! Pobeda Medvedeva!
Danil Medvedev je dominantno stigao do šestog gema u četvrtom setu i razbio je praktično Cicipasa, plasiravši se u veliko finale gde ga čeka Rafael Nadal. Bez izgubljenog poena Medvedev stiže do pobede.
12:17 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:5 - novi brejk, Rus servira za pobedu
Sve više i više neiznuđenih grešaka pravi Stefanos Cicipas i to ga košta. S druge strane, izjednačeni su po broju vinera. Dopustio je Grk sebi da pretrpi još jedan brejk, i Medvedev će sada servirati za plasman u finale.
12:12 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:4 - Danil hita ka finalu
Rus je potvrdio brejk i praktično samo čudo može da vrati Grka u meč. Bolje na terenu deluje Rus. Koncentrisaniji je, svežiji....
12:10 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:3 – brejk Medvedeva
Iz greške u grešku srlja Cicipas što Medvedev surovo kažnjava. Previše je agresivan Grk koji izlazi na mrežu, a Rus ga hvata u raskoraku i stiže do velike prednosti.
12:06 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:2 – sudija opomenuo Cicipasa zbog koučinga
Konačno! Dogodilo se da sudija u stolici reaguje i da opomene Apostolosa i Stefanosa Cicipasa zbog koučinga. Na to se Stefanos samo nasmejao, dok je Rusu bilo drago da su njegove reči s kraja drugog seta konačno urodile plodom. Medvedev je rešio gem u svoju korist i ponovo vodi.
12:04 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 1:1 – uzvraća Grk!
Stefanos Cicipas je odgovorio gotovo na isti način, jer je prepustio Medvedevu samo jedan poen u drugom gemu četvrtog seta.
12:01 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6, 0:1 – Medvedev odličan
Tamo gde je stao u trećem setu, nastavio je i u četvrtom Danil Medvedev. Rus je u svom stilu po ko zna koji put stigao do gema bez izgubljenog poena.
11:54 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:6 – SET za Rusa!
Kakav momentum je izabrao Danil Medvedev da se razigra i da stigne do brejka. Nešto slabiji servisi Grka omogućili su mu dobre riterne i ekspresno je stigao do 0:40. Usledio je konačno dobar servis Cicipasa za 15:40, ali je zatim Rus uspeo da osvoji jedan, ali zlata vredan poen i da povede 2:1 u setovima.
11:51 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:5 – Medvedev nastavlja u istom ritmu
Potpuno je smiren i fokusiran Rus koji još jednom ne ostavlja prostor Cicipasu da osvojio poen na njegov servis.
11:48 28.01.2022
6:7, 6:4, 4:4 – i dalje bez brejka
Igra se gem za gem. Odličan je na svom servisu bio Stefanos Cicipas koji je bez većih problema stigao do 4:4 u trećem setu.
11:45 28.01.2022
6:7, 6:4, 3:4 – Novi brzi gem za Medvedeva
Konsolidovao se u potpunosti Danil posle svega što se dogodilo u finišu drugog seta. Ponovo s lakoćom osvaja gemove na svoj servis, bez izgubljenog poena. S druge strane, Cicipas nikako ne uspeva da pronađe način da osvoji bar taj jedan poen, a kamoli nešto više.
11:42 28.01.2022
6:7, 6:4, 3:3 – Drama pripala Cicipasu
Neviđena drama odvijala se u šestom gemu trećeg seta do kojeg je na kraju stigao Cicipas. Grk je zatvorio mrežu u ključnim poenima, izlazio je visoko i na kraju je uspeo da stigne do izjednačenja.
11:35 28.01.2022
6:7, 6:4, 2:3 – Rus ekspres
Bez izgubljenog poena Danil Medvedev stigao je do osvajanja novog gema.
11:33 28.01.2022
6:7, 6:4, 2:2 – Cicipas siguran
Servisom od 212 kilometara na čas Grk je stigao do gema i izjednačenja od 2:2. Njegov najbrži servirs iznosio je 215 km na čas i sada je bio nadomak tog rezultata.
11:28 28.01.2022
6:7, 6:4, 1:2 – Rus „namestio ruku“
Izbombardovao je snažnim servisima Rus svog protivnika. Ekspresno je poveo 40:0, usledio je poen Cicipasa, a onda je usledio novi ubitačni servis za vođstvo Danila Medvedeva 2:1 u trećem setu.
11:27 28.01.2022
6:7, 6:4, 1:1 – Cicipasu „projektil“ doneo gem
As udarcem, trećim u meču stigao je Stefanos Cicipas do izjednačenja. Prethodno je gem bio pun drame, Medvedev se razigrao, počeo je poput zida da vraća sve loptice koje ispali Grk, ali je na kraju Rus izgubio set.
11:22 28.01.2022
6:7, 6:4, 0:1 – Ljuti Medvedev ipak stiže do gema
Ne da se Medvedev. Očigledno je prisustvo besa kod ruskog igrača zbog dešavanja u drugom setu kada je dozvolio Grku da stigne do izjednačenja. Loše je otvorio treći set, dopustio je da se nađe u problemu i da Grk Cicipas ima dve brejk lopte.
Ipak, as udarac i još jedna dobar servis učinili su da „preživi“ uvodni gem trećeg seta i da stigne do prednosti.
11:19 28.01.2022
Medvedev besan zbog Cicipasovog oca!
Izgubio je Rus drugi set, ali nije ostao dužan sudiji. U dva navrata se obraćao arbitru u stolici, poručivši mu da je loš čovek jer dozvoljava da Apostolos Cicipas, otac Stefanosa, daje savete svom sinu.
Žalio se Rus na „koučing“, poručivao je sudiji da se njemu obraća i da ga gleda u oči, a sudija ga je zapitao šta hoće? Na kraju Medvedev nije dobio opomenu zbog svega što se izdešavalo.
11:13 28.01.2022
6:7, 6:4 – SET za Grka i atomski tenis!
Stefanos Cicipas igra u ekstazi, a to mu je direktno omogućio Medvedev sa dve duple i jednom neiznuđenog mreškom u prethodnom gemu.
Praktično mu je poklonio brejk, da bi Grk kasnije na sopstveni stigao do 40:15, ali se Danil brzo vratio sa dva poena. Ipak, do kraja je Stefanos uspeo da bude koncentrisan i na visini zadatka, što mu je donelo izjednačenje u setovima.
11:08 28.01.2022
6:7, 5:4 – pomračenje Rusa!
Brejk Cicipasa! Prosto je neverovatno i neshvatljivo šta se dogodilo Danilu Medvedevu. Dve dvostruke servis greške prouzrokovale su da Rus izgubi servis. Grk će servirati za izjednačenje.