Karabatić režirao čudo – Francuska dobila izgubljenu utakmicu i otišla u polufinale

© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKIFrancuski rukometaš Nikola Karabatić
Francuski rukometaš Nikola Karabatić - Sputnik Srbija, 1920, 26.01.2022
Rukometaši Francuske pobedili su selekciju Danske rezultatom 30:29 i plasirali se u polufinale Evropskog prvenstva posle velike drame.
Velika borba vodila se između Francuza, aktuelnih olimpijskih, i danskih rukometaša, aktuelnih svetskih šampiona, ali u polufinale idu „Trikolori“.
Od samog starta Danska je bila ofanzivnija i stekla prednost od četiri gola razlike, a Francuzi su samo na momente uspevali da smanje.
Tokom cele utakmice Danci su vodili, a u prvom poluvremenu Francuzi nisu znali za odbranu.
Posle trideset minuta Danska je vodila rezultatom 17:12, a po šest golova imali su Holm i Kirkeloke, dok je Francuze pokušavao da vrati Deska sa četiri gola.
Danska je bila bolja i u drugom poluvremenu, ali neverovatna drama odvijala se u poslednjih pet minuta.
Francuzi su preko velike borbenosti Nikole Karabatića najpre uspeli da smanje razliku, a onda i samo minut pred kraj utakmice povedu.
Danci nisu imali rešenje, a Francuska je posle drame i gotovo izgubljenog meča obezbedila polufinale.
Dika Mem i Igo Deska po osam puta su zatresli mrežu, dok je kod Skandinavaca Kirkeloke upisao deset golova.
Olimpijski šampioni u borbi za finale igraće sa Švedskom, dok će Danska morati da se oporavi do polufinala sa Špancima.
Reprezentacija Islanda prethodno je savladala Crnu Goru rezultatom 34:24, ali ta pobeda im neće biti od korist za dalju plasman.
Hrvatska je odigrala remi sa Holandijom 28:28 i završili na četvrtom mestu, dok je njihov rival na petoj poziciji.
Francuski rukometaš Nikola Karabatić - Sputnik Srbija, 1920, 24.01.2022
Skandal i presedan – zaraženom Nišliji dozvoljeno da igra: „Procenili smo da sme“
Duel sa rukometne utakmice između Hrvatske i Danske - Sputnik Srbija, 1920, 22.01.2022
Jak, ali nedovoljan otpor – Hrvatska pakuje kofere posle poraza od Danske
Detalj sa rukometne utakmice između Francuske i Islanda - Sputnik Srbija, 1920, 22.01.2022