Srpski teniser Miomir Kecmanović na susretu protiv Lorenca Sonega - Sputnik Srbija

Kraj za Kecmanovića – borio se, ali je Francuz bio prejak

Srpski teniser Miomir Kecmanović okončao je učešće na Australijan openu, pošto je od njega u osmini finala u tri seta bio uspešniji Gael Monfis – 7:5, 7:6, 6:3. Uprkos porazu, Srbin je ostvario najveći rezultat u dosadašnjoj karijeri pokazavši da bi ovo mogla da bude njegova sezona.
Sjajni Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Australijan opena posle velike borbe protiv iskusnog Francuza.
Odličan teniser igrao je srpski teniser tokom sva tri seta, ali je u ključnim trenucima pravio greške koje su ga kasnije skupo koštale.
Prvi set bio je neizvestan i Miomir se hrabro držao i parirao Monfisu sve do rezultata 5:6, kada je Francuz uspeo da slomi otpor i povede u setovima.
Delovao je Miša ubedljivije u drugom setu, stigao je i do brejka i publika u Australiji glasno je pozdravljala njegove poteze.
Međutim, riskantni udarci francuskog tenisera su se isplatili jer je i pored 30 neiznuđenih grešaka uspevao da postigne i isto toliko vinera i vrati brejk.
Set je ušao u taj-brejk koji je sjajno otvorio Kecmanović, ali je pri rezultatu 4:2 za srpskog igrača, Monfis preokrenuo i došao do 7:4.
Držao se Miomir u trećem setu, ali nije uspevao ozbiljnije da zapreti Francuzu. Imao je prilike za brejk, međutim samo one neiskorišćene.
Tačku je stavio Monfis kada je oduzeo servis Kecmanovića pri rezultatu 3:4 i tu prednost čuvao do kraja meča.
Velika šteta, ali i veliki uspeh za srpskog tenisera koji je napravio najveći uspeh u karijeri.
11:23 23.01.2022
KRAJ MEČA! Poraz Kecmanovića
Francuz Gael Monfis uspeo je da okonča meč u svoju korist rezultatom 6:3 u trećem setu.
11:08 23.01.2022
Miomir na korak do poraza
Loša situacija za Kecmanovića. Monfis je bez problema osvojio svoj gem – 3:5 (0:2)
11:03 23.01.2022
Vodi Monfis
Namučio se Kecmanović na svoj servis. Igrale su se duge, agresivne razmene, i obojica tenisera čekala su greške ovog drugog.
Neumorni Monfis stigao je do nove prilike za brejk i odmah je iskoristio za veliku prednost u trećem setu – 3:4 (0:2)
10:58 23.01.2022
Izjednačenje
Ne uspeva Kecmanović do prilike za brejk ponovo, a sada je Monfis delovao daleko sigurnije. Biće teškom srpskom teniseru da napravi preokret – 3:3 (0:2)
10:57 23.01.2022
Ponovo vodi Srbin
Uspeo je da sačuva Miomir još jedan svoj servis, ali uz malo problema.
Monfis je zapretio i stigao do 40:40, ali Miša koristi prvu priliku da upiše novu prednost – 3:2 (0:2)
10:48 23.01.2022
Miomir propustio šanse
Sjajno je Miomir otvorio gem na servis rivala i uspeo da dođe do vezane dve brejk šanse. Međutim, iskusni Monfis nije dao brejk i u ovom setu srpskog igraču. Velika šteta – 2:2 (0:2)
10:44 23.01.2022
Sigurni na svoj servis
Usledila su dva sigurna gema na obe strane. Monfis je izjednačio posle gema sa nulom, ali je srpski teniser ponovo poveo posle identičnog scenarija – 2:1 (0:2)
10:39 23.01.2022
Vodi srpski teniser
Otvorio je odlično Kecmanović treći set. Konačno je duga razmena pripala i njemu i uspeo je da bez velikih problema povede 1:0 (0:2)
10:31 23.01.2022
Kecmanović izgubio i drugi set
Kecamnović je otvorio mini-brejkom završnicu, a onda je sa druge strane istom merom posle razmene od 24 poena uzvratio Monfis.
Ipak, francuski igrač poklonio je Miomiru dve vezane servis greške i novu prednost, nakon čega je rezultat bio 4:2.
Sve je na početak vratio Monfis posle sjajnog vinera i greške srpskog tenisera, nakon čega je preuzeo prednost 4:5
Raspucao se Francuz i stigao do dve vezane set lopte, a posle auta Kecmanovića iskoristio je prvu. 5:7, 6:7 (0:2)
10:22 23.01.2022
Igra se taj-brejk!
Nije dobro Miomir otvorio servis gem. Loš servis i neiznuđena greška odmah su upisale poen sa Francuzu. Usledila je i loptica u mreži, a Kecmanović je vidno bio ljut na samog sebe.
Srećom, vineri su i dalje hteli da se pišu. Hrabro je raspucao dijagonalu koja je proletela pored Francuza.
Ipak, palo je sve u vodu jer je novom greškom Monfis došao do prve set lopte u drugom setu. Nije je iskoristio posle novog pogođenog ugla Miomira.
Imao je i novu priliku za drugi set, ali je Miša ponovo odbranio svoj gem. Posle najdužeg gema u drugom setu Kecmanović je uspeo da izbori taj-brejk – 6:6 (0:1)
10:14 23.01.2022
Ponovo vodi Monfis
Sa puno samopouzdanja otvorio je i Monfis svoj novi gem. Ipak, iako je imao 40:0 Miomir je uspeo da pomrsi konce.
Međutim, ostavio je srpski teniser otvorenu dijagonalu, a previše iskusni Francuz lako je taj propust pretvorio u svoj poen za novu prednost – 5:6 (0:1)
10:11 23.01.2022
Drži se srpski teniser
Upisao je Kecmanović 16. viner i vratio siguran servis i stabilnu igru u svoj gem.
Poslao je rafalnu forhen paralelu i posle gema sa nulom poručio Monfisu da nije kraj! – 5:5 (0:1)
10:07 23.01.2022
Stao je Kecmanović
Razigrao se Kecmanović na servis francuskog tenisera, ali je to Monfis iskoristio kao priliku.
Posle duge razmene izazvao je srpskog igrača na mrežu i kao već nekoliko puta u meču poslao lopticu pored njega. – 4:5 (0:1)
10:04 23.01.2022
Francuz vratio brejk!
Nije prošao štop volej i jedna jeftina greška i Monfis je bio na prafu brejka. Pala je koncentracija Kemcanoviću, a Francuz je iskoristio šansu.
Prvu brejk priliku je iskoristio i poravnao rezultat – 4:4 (0:1)
09:59 23.01.2022
Sa nulom ponovo Monfis
Daleko bolje čuva svoj servis Monfis posle jednog izgubljenog na startu. Ponovo je servirao riskantno, ali mu se isplatilo jer je smanjio prednost srpskog tenisera. – 4:3 (0:1)
09:56 23.01.2022
Bravo!
Ali, ume i Miomir do gema sa nulom! Nije dopustio Kecmanović protivniku da se u potpunosti vrati u ovaj set već je ponovo potvrdio brejk sigurnom igrom sa osnovne linije. – 4:2 (0:1)
09:52 23.01.2022
Budi se Monfis
Vratio se Monfis i srpski teniser nije našao rešenje u ovom gemu. Sa nulom je uspeo da sačuva svoj servis Francuz. – 3:2 (0:1)
09:49 23.01.2022
Kecmanović čuva prednost
Podigao je Miša publiku nakon fantastične razmene u kojoj je uspeo da vrati smeč, i posle dve loptice koje su zakačile mrežu i 19 razmenjenih udaraca osvoji poen.
Sigurno je nastavio i u ostalim poenima i potvrdio prethodno stečen brejk. – 3:1 (0:1)
09:44 23.01.2022
Miomir vodi!
Monfis je imao dobijen gem, ali je Kecmanović iz neverovatne pozicije poslao lopticu na liniju.
To je probudilo srpskog tenisera koji je potom vezao još dva poena i iskoristio prvu brejk šansu u drugom setu – 2:1 (0:1)
09:41 23.01.2022
Izjednačenje!
Napet gem igrao se i na servis srpskog tenisera. Prijale su Kecmanoviću duge razmene, ali je Monfis našao način da preseče loptu i skrati poen čime je došao do brejk lopte.
Srpski as potom je poslao dva sjajna servisa, da bi na gem loptu Monfis izazvao Kecmanovića na mrežu i poslao lopticu iza njega.
Nije to narušilo samopouzdanje Srbina koji je iz sve snage poslao viner, zatim jedan odličan servis i poravnao rezultat – 1:1 (0:1)