Tadić laserski precizan – Ajaks slavio u velikom holandskom derbiju /video/

© AP Photo / Martin MeissnerDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 23.01.2022
Dušan Tadić odigrao je odličan meč u pobedi Ajaksa protiv PSV-a 2:1. Kapiten reprezentacije Srbije bio je zaslužan za prvi gol kada je asistirao Brajanu Bobiju.
U najvećem holandskom derbiju ekipa iz Amsterdama slavila je u Ajndhovenu i ova tri boda možda budu ključna u borbi za titulu.
Ajaks je odlično otvorio utakmicu, a režiser prvog gola bio je Dušan Tadić.
Srpski fudbaler poslao je laserski precizno dodavanje ka Bobiju koji je glavom savladao golmana PSV-a.
Tadić je još jednom potvrdio klasu, ali domaćin se nije predavao i u 53. minutu došao je do izjednačenja.
Ipak, tri boda na kraju su otišla u ruke Tadićeve ekipe. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Mazrui u 74. minutu.
Levom nogom pogodio je dalji ugao i golman PSV-a bio je nemoćan.
Tadić je bio jedan od najbolje ocenjenih fudbalera (7,5) po specijalizovanom portalu Sofaskor, i samo je Stiven Berghis dobio bolju ocenu (7,6).
Ajaks je izbio na prvo mesto i sada ima dva boda više od PSV-a.
Majstor magične „levice“ za Sputnjik: Godina iz snova, a Srbija kao pečat – desila se magija!