Španski teniser Rafael Nadal - Sputnik Srbija

Hačanov pružio dobar, ali nedovoljan otpor Nadalu – Španac u osmini finala

Rafael Nadal pobedio je Karena Hačanova u četiri seta – 6:3, 6:2, 3:6, 6:1 – i plasirao se u osminu finala Australijan opena.
Španski teniser odigrao je najbolji meč otkako se vratio iz povrede i zasluženo je prošao među šesnaest najboljih tenisera na Australijan openu.
Nadal je imao pad u igri tokom četvrtog seta, što je Hačanov i iskoristio, ali brzo se vratio na pravi put i rutinski je priveo duel kraju.
Rafu u borbi za četvrtfinale očekuje duel protiv boljeg iz susreta – Aslan Karacev - Andrea Manarino.
Nadal je odlično otvorio susret, što nije bio slučaj na suprotnoj strani mreže i već posle pola sata igre vodio je 1-0, 6:3.
Iako rezultat drugog seta govori da je bio ubedljiviji od prvog, tokom ovog perioda viđena je znatno veća borba i Rus je imao šansu da poravna stanje na semaforu.
Hačanov ih nije iskoristio, Nadal je to znao da kazni i poveo je 2-0, 6:3, 6:2.
Bilo je primetno da je Rafi opao intenzitet u igri, sa druge strane Karen je podigao nivo i u trećem setu smo dobili meč.
Hačanov je uspeo da prvi put u meču napravi brejk, dobrom igrom je održao prednost i smanjio je rezultat – 6:3, 6:2, 3:6.
Ipak, to je bilo sve što smo videli od Rusa. Četvrti set protekao je u dominaciji Nadala i meč je ubrzo bio gotov.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
6:3, 6:2, 3:6, 2:0 – sjajan tenis Nadala
Brejk Španca na startu četvrtog seta! Strašan poen Nadala za osvajanje drugog seta.
13:41 21.01.2022
6:3, 6:2, 3:6 – Hačanov osvojio treći set!
Zasluženo! Bio je bolji Rus u ovom periodu, napravio je brejk na vreme i uspešno ga je održao sve do kraja.
13:36 21.01.2022
6:3, 6:2, 2:5 – Hačanov na gem do izjednačenja
Detalj sa duela Nadal - Hačanov - Sputnik Srbija
13:20 21.01.2022
6:3, 6:2, 1:4 – Rus potvrdio brejk!
Spasao je brejk lopte, bio najbolji kada je najvažnije i na kraju je potvrdio brejk! Karen je podigao nivo igre i hita ka osvajanju trećeg seta.
13:12 21.01.2022
6:3, 6:2, 1:3 – brejk Karena!
Da li se Hačanov vraća u meč? Ruski teniser napravio je prvi brejk u duelu i u narednom će servirati za potvrdu.
Odavno je Nadalu opao tempo i bio je zreo da pretrpi brejk. To se i dogodilo u četvrtom gemu trećeg seta.
13:04 21.01.2022
6:3, 6:2, 1:2 – Hačanov spasao brejk loptu
Za razliku od prethodna dva seta, Rus nije dozvolio Špancu da mu oduzme servis, za sada.
Hačanov je spasao brejk loptu i ima minimalnu prednost u trećem setu.
12:45 21.01.2022
6:3, 6:2 – Nadal osvojio i drugi set
Posle 50 minuta igre.
12:31 21.01.2022
6:3, 4:1 – novi brejk za Nadala...
Hačanov u prethodnom gemu nije iskoristio brejk loptu i Španac je znao to da kazni odmah u narednom.
12:28 21.01.2022
6:3, 3:1 – strašan tenis u ovom gemu, Hačanov propustio brejk loptu
Dva najlepša poena u dosadašnjem delu osvojio je Rus, i to u ovom gemu. Jedan mu je doneo brejk loptu, ali Nadal je u tim trenucima odigrao na visokom nivou.
Servisom se izvukao i na kraju je došao do gema.
12:16 21.01.2022
6:3, 2:0 – Nadal potvrdio brejk
Igra nešto bolje Hačanov, pruža jači otpor, ali i dalje pravi greške koje Rafa zna kako da kazni. Za sada je ovaj meč „jednosmerna ulica“.
12:10 21.01.2022
6:3, 1:0 – brejk Rafe na startu drugog perioda
Posle maratonskog gema Nadal je ipak uspeo da napravi novi brejk.
Hačanov je spasao tri brejk lopte, nije iskoristio šest gem lopti i na kraju je poklekao. Rafa je posle više od 15 minuta igre u prvom gemu oduzeo servis protivniku.
11:54 21.01.2022
6:3 – Nadal rutinski do prvog seta
Samo trideset minuta bilo je potrebno Špancu da dođe do vođstva.
11:46 21.01.2022
4:2 – Hačanov zaigrao bolje
Ipak, Rus i dalje ima brejk zaostatka. Udarci su mu bolji, oštriji, ali jako loš gem na startu mogao bi da ga košta ovog seta.
11:40 21.01.2022
4:1 – perfektna igra Nadala
Za sada bez greške. Rutinski održava prednost brejka.
11:35 21.01.2022
11:31 21.01.2022
2:0 – brejk Rafe
Jako loš gem za Hačanova. Nadal na najbolji mogući način započinje susret - brejkom.
11:27 21.01.2022
1:0 – prvi gem za Nadala
Španac rutinski otvara susret. Lako dobija uvodni gem i najavljuje dobru partiju.
11:24 21.01.2022