Dončić i Dalas se raspali u završnici, autsajder šokirao Bjelicu i Voriorse /video/

© AP Photo / Brandon WadeDevin Buker i Luka Dončić – duel ekipa Finiks Sans i Dalas Meveriks
Devin Buker i Luka Dončić – duel ekipa Finiks Sans i Dalas Meveriks  - Sputnik Srbija, 1920, 21.01.2022
Košarkaši Dalas Meveriksa poraženi su od Finiks Sansa 109:101, baš kao i Golden Stejt Voriorsi koji su izgubili od autsajdera, ekipe Indijane – 121:117.
Prethodne noći odigran je i duel Njujork Niksa i Nju Orleans Pelikansa (91:102), ali na tom susretu nije bilo srpskih košarkaša, te se okrećem pomunutim utakmicama.

Dalas – Finiks 101:109 (26:22, 27:23, 29:29, 19:35)

Meveriksi predvođeni Lukom Dončićem nisu uspeli da nastave sjajan niz pobeda i protiv najboljeplasirane ekipe u ligi pretrpeli su 20. poraz u sezoni.
Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio šansu i utakmicu je presedeo na klupi Dalasa.
U Teksasu je viđena neizvesna utakmica koja je odlučena u poslednjim minutima. Dalas je odigrao jako loše četvrtu deonicu i to ih je koštalo pobede.
U poslednja tri minuta nisu mogli ništa da pogode, sa druge strane Finiks je uspešno rešavao napade, a otpor su slomili pogotkom Krisa Pola na 26 sekundi do kraja (107:99).
Dončić je bio najefikasniji u poraženom timu sa 28 poena, osam skokova i osam asistencija, dok su pobednički tim predvodili Buker sa 28 poena i Pol sa 20 i 11 asistencija.
Finiks ima skor 35/9, dok je Dalas na 26/20.

Golden Stejt – Indijana 117:121pp (30:23, 33:32, 20:28, 27:27, 7:11)

Voriorsi su trebalo da rutinski opravdaju ulogu favorita protiv oslabljene Indijane, ali potcenili su protivnika i na kraju su poraženi u produžetku.
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica na terenu je proveo samo 14 minuta i duel je završio sa osam poena, šest skokova i dve asistencije.
Pejsersi su na ovom susretu bili bez, između ostalog, Leverta, Sabonisa, Brogdona i Tarnera, i to ih nije sprečilo da „ukradu“ pobedu na teškom gostovanju.
Sjajan je bio novajlija Kris Duarte sa 27 poena, a dvocifrani su bili još i Holidej (16p), Džekson (15p), Lemb (14p), Bitadze (13p), Kreg (12p) i Sajks (10p).
Indijana je utakmicu uspela da odvede u produžetak pogotkom Džastina Holideja (110:110) i u dodatnih pet minuta bili su bolji rival, te su zasluženo slavili.
Stef Kari bio je sjajan, meč je završio sa 39 poena i osam asistencija, ali je podbacio u završnici, promašio je sve što se može promašiti i ekipa mu je na kraju poražena.
Golden Stejt ima skor 32/13, dok je Indijana na 17/29.