Partizan se borio, ali Mega slavila posle napete završnice

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKošarkaši Partizana
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Košarkaši Partizana izgubili su u odloženom 13. kolu Aba lige od Mege rezultatom 90:93 (22:26, 24:29, 19:19, 25:19)
Nakon sjajne partije i pobede protiv Hamburga za samo 42 sata košarkaši Partizana ponovo su izašli na domaći teren.
Od početka je Mega pružila jak otpor crno-belima, a Luka Cerovina doveo je goste i do prednosti.
Partizan je ponovo na početku povukao Matijas Lesor koji je od prvih 11 poena svoje ekipe dao čak deset.
Čekao je Lesor da se i ostali saigrači priključe, a među prvima je ritam pojačao Jam Madar koga je potom ispratio standardno dobar Kevin Panter.
Nije bio potreban ni ceo minut, crno-beli su napravili seriju i preuzeli vođstvo, ali Mega je spremila odgovor.
Nije se gostujuća ekipa predavala i na kraju prve deonice igre na klupu je otišla sa prednošću od 26:22.
Druga četvrtina donela je istu neizvesnost. Na obe strane ekipe su realizovale napade, ali Partizan nije uspevao da postavi odgovarajuću defanzivu.
Igrala se egal utakmica sve dok Nikola Jović nije povukao Megu ka dvocifrenoj prednosti koju nije uspeo da spreči ni Panter trojkom.
Mega je tri minuta do kraja poluvremena iznenadila domaćina i povela 55:46.
Smanjio je Partizan prednost Mege u trećoj deonici, ali nije uspeo da se u potpunosti vrati u igru i preuzme vođstvo.
Panter je držao ritam crno-belih, ali odbrana je zakazala. Ružnecev se razigrao i ponovo odveo goste do prednosti od devet poena.
Ekipa Željka Obradovića deset minuta pred kraj meča nije uspela da preokrene igru i Mega je na klupu otišla sa rezultatom 74:65.
Sve je preneto i u poslednju četvrtinu, ali je u trećem minutu Partizan počeo da daje naznake povratka.
Približili su se crno-beli na samo četiri poena zaostatka, a Panter je nastavio seriju i doneo potpunu dramu pet minuta do kraja meča.
Na samo pola koša razlike prišla je ekipa Obradovića, ali Ružnecev silovito zaustavlja seriju domaćina.
Panter je bio spreman da napravi novu dramu i u poslednjem minutu donese izjednačenje.
Nije mogao Partizan do preokreta, a Mega odnosi pobedu rezultatom 93:90 posle trojke Smita.
Panter je promašio poslednji šut koji bi odveo do produžetka.
Najefikasniji igrač bio je Kevin Panter sa 24 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je u pobedničkom timu najbolji bio Ružnecev sa 20 poena, sedam skokova i dve asistencije.
Nikola Jokić i Majkl Meloun - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Jokić se razbesneo i krenuo ka sudiji, ali je Meloun bio brži /video/
Srpski košarkaš Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Nestvarna partija Jokića – Srbin ubacio 49 poena i nokautirao Kliperse i razigranog Hrvata /video/
Detalj sa utakmice Cibona – Partizan u ABA ligi - Sputnik Srbija, 1920, 19.01.2022
Amerikanac „izgoreo“ za Partizan – zavredeo je ovacije i reakciju Obradovića /video/