Crna Gora posle Slovenije šokirala i Hrvate

© REUTERS / BERNADETT SZABORukometaši Crne Gore slave plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva
Rukometaši Crne Gore slave plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Rukometaši Crne Gore savladali su selekciju Hrvatske u drugoj fazi Evropskog prvenstva u Mađarskoj rezultatom 32:26.
Iz prvog napada povela je reprezentacija Hrvatske, ali su rukometaši Crne Gore odmah preokrenuli ritam i održavali ga tokom gotovo cele utakmice.
Prednost u igri Crne Gore bio je sjajni golman Simić koji je fantastično čuvao mrežu, a Hrvati za njega jednostavno nisu imali rešenje.
Tokom polovine prvog dela igre Crna Gora stekla je razliku do tri gola, a sve je zapečatio Miloš Vujović.
Hrvatska je preko Lučina pokušavala da se vrati pred kraj poluvremena, ali je Vujović stavio tačku na taj deo igre i Crna Gora je na pauzu otišla sa rezultatom 15:9.
U boljem ritmu je Hrvatska ušla u drugo poluvreme koje je otvorila golom, ali se Simić ponovo razbudio na vreme i počeo da brani zicere.
Hrvatska je rešenje tražila preko riskantne odbrane, što se nije pokazalo kao dobro jer su zaradili isključenje.
Imali su Hrvati priliku 15 minuta pred kraj meča, jer je na strani Crne Gore bilo dva igrača manje, međutim uspeli su da se približe na samo četiri poena.
Ubedljivo su rukometaši Crne Gore ušli u završnicu i utakmicu završili rezultatom 32:26.
Ne samo da su ostvarili važnu i veliku pobedu, već i prvu u istoriju u drugoj fazi Evropskog prvenstva.
Prethodno je u prvoj fazi šampionata Crna Gora iznenadila i Sloveniju.