Selektor Toni Đerona i rukometna reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Srbija porazom od Francuske završila Evropsko prvenstvo

Muška rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu porazom od Francuske - 29:25.
Izabranici Tonija Đerona odigrali su slabu utakmicu u kojoj im je bila potrebna pobeda za plasman u narednu fazu šampionata Evrope.
Najefikasniji kod Srbije bio je Bogdan Radivojević sa sedam golova, a pratili su ga Kukić i Marsenić sa četiri.
U pobedničkom timu Mea je postigao šest golova, Mem pet, a Lene i Mine po dva gola.
„Orlovi“ nijednom nisu bili blizu protivniku, od starta meča aktuelni olimpijski šampioni nametnuli su svoj ritam i naši rukometaši nisu uspeli da pariraju.
Briljirao je golman Vensan Žerar, zatim su se razigrali i ostali rukometaši Francuske i Srbija se brzo našla u velikom zaostatku.
Ređale su se greške srpskih rukometaša, Trikolori nisu spuštali gas i na poluvreme se otišlo sa velikih +9 Francuske, 7:16.
U nastavku utakmice naši rukometaši zaigrali su bolje, ali to je malo i do toga što je Francuska usporila.
Prednost olimpijskih šampiona nije mnogo rasla od onih devet golova na poluvremenu, štaviše na kraju je bilo „samo“ -4.
Rutinski su održavali prednost i Srbija se porazom oprostila od Evropskog prvenstva.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
21:57 17.01.2022
60’ - 25:29 - poraz Srbije
Kraj Šampionata za našu selekciju.
21:54 17.01.2022
59’ - 24:29 - smanjili smo zaostatak u završnici
Opraštamo se od Evropskog prvenstva časnim porazom.
21:52 17.01.2022
57’ - 22:29 - gol Sretenovića
Izgubljena lopta Francuske i naš rukometaš postiže gol.
21:49 17.01.2022
54’ - 18:27 - bližimo se kraju utakmice
Marsenić je napravio faul u napadu, a zatim Turno pogađa, 18:28.
Na drugoj strani Kukić je precizan, 19:28.
21:44 17.01.2022
50’ - 17:26 - gol Francuske i isključenje za Sretenovića
Min je pogodio i uz to je bio faulinra zbog čega je Sretanović kažnjen sa dva minuta pauze.
21:42 17.01.2022
49’ - 17:24 - Francuska rutinski održava prednosti
Pešmalbek je smanjio na -7.
21:41 17.01.2022
47’ - 16:23 - realizovan sedmerac
Precizan je Radivojević.
21:37 17.01.2022
45’ - 15:22 - gol Bogdana Radivojevića
Smanjili smo zaostatak, ali i Francuska je spustil gas.
21:34 17.01.2022
42’ - 13:22 - Kukić pogađa
Njegov treći gol.
21:31 17.01.2022
40’ - 11:21 - naši rukometaši polaku pakuju kofere
Jasno je da je povratak nemoguć iz ovolikog zaostatka.
21:27 17.01.2022
36’ - 10:18 - gol Marsenića
Dva gola zaredom za naše rukometaše.
Zatim dva minuta isključenja za Pešmalbeka.
21:25 17.01.2022
34’ - 8:18 - faul u napadu Pešmalbeka
Srbija ne briljira ni u nastavku utakmice.
21:22 17.01.2022
31’ - 8:17 - Kukić je pogodio, a onda Mem uzvraća
Po gol na obe strane na početku drugog poluvremena.
21:06 17.01.2022
30’ - 7:16 - kraj prvog poluvremena
Slaba igra Srbija u prvih trideset minuta igre. Zaostatak je prevelik i šanse da se vratimo u meč su minimalne.
21:03 17.01.2022
29’ - 6:16 - konačno gol
Postigao je Lazar Kukić.
21:02 17.01.2022
28’ - 5:15 - Marsenić promašio zicer
Srbija je bez gola više od deset minuta.
21:00 17.01.2022
26’ - 5:14 - utakmica je izgubljena...
Kontan Mae je postigao svoj šesti gol. Srbija ima velikih -9.
20:57 17.01.2022
25’ - 5:13 - osam minuta bez gola
Deseta odbrana Žerara...
20:56 17.01.2022
23’ - 5:12 - Srbija sedam minuta bez gola
Ovoga puta prestup Marsenića...
20:53 17.01.2022
20’ - 5:11 - neverovatni Žerar
Njegova osma odbrana. Na drugoj strani pogađaju Francuzi, 5:11.