Rusija protutnjala kroz prvu fazu, Crna Gora šokirala Sloveniju

© REUTERS / BERNADETT SZABORukometaši Crne Gore slave plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva
Rukometaši Crne Gore slave plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva - Sputnik Srbija, 1920, 17.01.2022
Muška rukometna reprezentacija Rusije završila je prvu fazu Evropskog prvenstva maksimalnim rezultatom 3-0, dok je Crna Gora napravila iznenađenje pobedivši Sloveniju, čime je obezbedila plasman u dalju fazu.
Rusija je u poslednjem kolu rutinski pobedila Slovačku 36:27 i u drugu fazu takmičenje prenela je maksimalan broj bodova.
Rusi su prethodno, u drugom kolu, ostvarili veliku pobedu protiv Norveške - reprezentacije koja brani bronzu sa prethodnog šampionata Evrope.
Sa maksimalnim učinkom Rusija je pokazala da je kadra za velika dela i u narednoj rundi biće među favoritima da izbori plasman u polufinale.
A, šansu, ali minimalnu, imaće i reprezentacija Crne Gore koja je napravila iznenađenje pobedivši favorizovanu Sloveniju - 33:32.
Crnogorci su gubili na poluvremenu 19:16, u nastavku su imali i četiri gola zaostatka, ali su sjajno finiširali meč i na kraju su slavili.
Igrač utakmice bio je sjajni Branko Vujović sa devet golova, koji je proglašen i za igrača meča.
Srbija svoju utakmicu za plasman u drugu fazu igra u 20.30 protiv Francuske. Utakmicu pratite uz Sputnjik.