Jokić uništio Lejkerse i poigravao se sa „Supermenom“ /video/

© AP Photo / Tony GutierrezSrpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici protiv Dalas Meveriksa
Srpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici protiv Dalas Meveriksa - Sputnik Srbija, 1920, 16.01.2022
Nikola Jokić, zvanično najbolji košarkaš Srbije u 2021. godini, blistao je u ubedljivoj pobedi Denvera nad Lejkersima rezultatom 133:96. Somborcu je za tripl-dabl učinak bilo potrebno svega 20 minuta na parketu.
As Denvera je susret okončao sa 17 poena, 12 skokova i 13 asistencija, ali je do brojki od 14 poena, deset skokova i isto toliko asistencija stigao za svega 20 minuta provedenih u igri.
To se dogodilo već na startu treće četvrtine u meču u kojem su Nagetsi „pojeli“ Lejkerse.
Gosti iz Los Anđelesa predvođeni prvom zvezdom Lebronom Džejmsom ušli su motivisani u susret, ali je Denver uspevao da odoli startnom pritisku i da pronalazi pukotine u igri „jezerdžija“.
Prvu četvrtinu dobili su Nagetsi rezultatom 34:29, da bi u drugoj stigli do dvocirene prednosti, s obzirom na to da su u drugoj deonici slavili 39:31.
Izuzetno raspoložen za igru bio je centar Denvera i prošlosezonski MVP regularnog dela Nikola Jokić, koji je pogađao, delio je asistencije saigračima i dominirao je u skok igri, a u nekoliko situacija poigravao se sa rivalima, kao što je bio slučaj sa Dvajtom Hauardom, poznatim pod nadimkom „Supermen“.
Sa raspoloženim Jokićem Denver nije morao da brine, a potpuna dominacija Nagetsa usledila je u završne dve četvrtine, što se ogleda i u konačnom rezultatu od čak 37 razlike.
Nikola Jokić nije bio najefikasniji Bouns Hajldend je ubacio 27 poena, a pratio ga je Džef Grin sa 26.
Dvocifreni u taboru Nagetsa bili su još Jokić, Barton koji je postigao 12, Rid 11 i Moris deset.
S druge strane Lejkersi koji su poraženi i poniženi u Koloradu imali su svega trojicu dvocifrenih košarkaša. Lebron Džejms stao je na 25 poena, Rasel Vestrbruk brojao je do 19, a Hauard do 13 poena.