Partizan slavi Lideja – crno-beli uz dosta muke slavili u Podgorici

© Foto : ABA liga - SC DerbiAlen Smailagić i Željko Obradović - KK Partizan
Alen Smailagić i Željko Obradović - KK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2022
Košarkaši Partizana pobedili su na gostovanju Studentski Centar 93:83 u utakmici 16. kola ABA lige.
Izabranici Željka Obradovića nisu briljirali, mučili su se većinu meča protiv autsajdera iz Podgorice, ali su na kraju ipak uspeli da slome otpor protivnika.
Ključni koš postigao je Zek Lidej na 66 sekundi do kraja. Partizanov Amerikanac pogodio je trojku za +4 i (86:82) i taj koš slomio je otpor protivnika.
Lidej je zatim pogodio i dva slobodna bacanja, te je Partizan zasluženo došao do 13. pobede u sezoni.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Panter sa 17 poena, Mur je ubacio 15, Avramović 14, a Lidej i Lesor 12 poena. Kod domaćina bolji od ostalih bio je Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova.
Utakmica je otvorena u dobrom ritmu, ekipe su bile raspoložene i iz minuta u minut smenjivale su se u prednosti.
Domaćin je nešto bolje finiširao četvrtinu i rezultatom 24:22 otišlo se na kratku, petominutnu pauzu.
Tokom druge deonice stanje na terenu je bilo slično. Nijedna ekipa nije uspela da dođe do osetnije prednosti i na poluvremenu rezultat je bio 43:41.
Studentski centar bolje je otvorio treću četvrtinu, posle dva minuta igre imao je osam poena prednosti (52:44), ali Partizan je imao spreman odgovor i Pantera i Mura uhvatio je priključak.
Ipak, ekipa iz Crne Gore bolje je završila treći period i pred poslednjih deset minuta igre imala je šest poena prednosti - 67:61.
Crno-uspeli su da se konsoliduju u četvrtoj četvrtini i ovaj period igre dobili su sa velikih 32:16. U završnici je odgovornost preuzeo Zek Lidej, a prethodno su Panter i Mur držali Partizan u igri.
Partizan ima skor 13-2, dok je Studentski Centar na 5-9.