Detalj sa utakmice Srbija – Hrvatska (Mijajlo Marsenić i Halil Jaganjac) - Sputnik Srbija

Srbija izgubila od Hrvatske – zakazana drama u poslednjem kolu!

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske rezultatom 23:20 u drugom kolu Evropskog prvenstva u rukometu.
Srbija je doživela prvi poraz na EP u Segedinu, nakon pobede nad Ukrajinom, dok je Hrvatska upisala prvi trijumf, nakon poraza od Francuske.
Ovo je ujedno bio prvi poraz selektora Tonija Đerone od dolaska na klupu Orlova.
Srbiji je sada za prolaz u narednu fazu potrebna pobeda protiv Francuske, jednog od favorita za osvajanje zlata, u poslednjem kolu.
Ukoliko Orlovi savladaju Francuze, a Hrvatska opravda ulogu favorita protiv Ukrajine, napraviće se krug od tri ekipe iz kojeg će jedna ekipa ispasti sa turnira, a dalje proći dve.
Naša reprezentacija je jako nervozno ušla u meč i Hrvati su to iskoristili da povedu sa 3:0.
Prvi gol za Orlove postigao je Marsenić u šestom minutu, a dva minuta kasnije viđena je majstorija u režiji Ilića i Radivojevića.
Nekoliko odbrana Cupare dalo je vetar u leđa našim rukometašima, koji su igrali sporo, ali staloženo, što je donelo preokret od 7:6.
Ipak, Hrvati su na poluvreme otišli sa +2 (11:13) nakon nekoliko tehničkih grešaka Srbije.
© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKISelektor Toni Đerona i rukometna reprezentacija Srbije
Selektor Toni Đerona i rukometna reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2022
Selektor Toni Đerona i rukometna reprezentacija Srbije
Drugo poluvreme počelo je dosta loše za Srbiju: U napadu ništa nije prolazilo, a u odbrani se lako pucalo, najčešće preko krila.
Marsenić je u dva napada promašio dva zicera na 11:13, da bi zatim Pešmalbek napravio grešku turnira, pošto je umesto da krene ka golu protivnika u situaciju 1 na 1, on stao na centru, skočio i dodao loptu protivniku u ruke.
Hrvatska je nastavila da briljira u odbrani, a Srbiji nije prolazilo ništa, pa čak ni kada su promenili napade i krenuli da igraju brže, od čega se brzo odustalo.
Uspeli su Orlovi da ponovo priđu na tri gola zaostatka na tri minuta do kraja, ali je onda sve dileme rešio golman Hrvatske, koji je postigao gol sa gola na gol za +5.
Srbija je uspela da do kraja postigne dva gola i ne primi nijedan, što može da bude značajno ukoliko se bude napravio krug između ove dve reprezentacije i Francuske posle poslednjeg kola.
© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKIRukometaš Hrvatske Luka Cindrić u duelu protiv Srbije
Rukometaš Hrvatske Luka Cindrić u duelu protiv Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2022
Rukometaš Hrvatske Luka Cindrić u duelu protiv Srbije
Najbolji igrač susreta bio je Luka Cindrić sa tri gola, ali se on najviše istakao time što je dirigovao svakim napadom svoje ekipe.
Najefikasniji bili su Ivan Čupić i Ivan Martinović sa po šest golova.
U ekipi Srbije Bogdan Radivojević je postigao pet golova, četiri je imao Lazar Kukić, a tri Miloš Orbović.
Poslednje kolo Grupe C na programu je u ponedeljak. Srbija – Francuska igra se od 20.30, a Hrvatska – Ukrajina od 18.00.
Posle dva odigrana kola Srbija je na +5, Hrvatska na -2, a Francuska na +18 što se tiče gol-razlike.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Spektakl iz Segedina mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
22:06 15.01.2022
Kraj
Izuzetno bleda igra Srbije. Hrvatska je u potpunosti nadigrala Orlove i zasluženo došla do pobede.
22:02 15.01.2022
59' I golman Hrvatske je dao gol
Ponovo se ekspresno raspala odbrana Srbije i Čupić vraća na +6 za Hrvatsku. Sledi faul u napadu Pešmalbeka, a golma Hrvatske postiže gol sa gola na gol. 18:23.
22:00 15.01.2022
58' Da li je kraj?
Orbović postiže treći gol, 18:21.
21:59 15.01.2022
57' Ilić promašio zicer
Stopostotna prilika da se smanji na -2, ali Ilić ne pogađa. Sledi surova kazna preko Ivana Martinovića, koji upisuje šesti gol. 17:21.
21:56 15.01.2022
55' Isključenje za Hrvatsku
Lučin majstorski prolazi i pogađa, Hrvati rešavaju svoj napad jako brzo i veoma lako (16:20).
Srbija dolazi do igrača više zbog faula Čupića, a sedmerac zatim realizuje Radivojević (17:20).
21:55 15.01.2022
53' Konačno gol Srbije
Orbović probija i dobro se snalazi, 16:19.
Vladimir Cupara, golman Srbije - Sputnik Srbija
21:53 15.01.2022
52' Poslednja nada
Srbija ne može ništa u napadu. Cupara na drugoj strani skida zicer Iviću (15:19).
21:50 15.01.2022
50' Loša igra, Hrvatska na +4
Srbija nema nikakav odgovor u napadu. Promašeni ziceri koštali su Srbiju, ali su najveći problem napravile velike tehničke greške.
Srbiji je potrebno čudo za pobedu – 15:19.
21:43 15.01.2022
44' Konačno brzi gol Srbije
Hrvati su otišli na +4, ali onda konačno jedan brzi centar Srbije. Gol Kukića, 14:17.
21:40 15.01.2022
Šta se sada desilo?
Pešmalbek je ukrao loptu, imao kontru 1 na 0, a onda stao nasred terena, skočio i dodao loptu Hrvatu.
Primamo gol iz kontre zbog toga, 13:16.
21:39 15.01.2022
42' Razigrale se sudije
Isključenje za Srbiju, a onda i sedmerac za Hrvatsku. Peti gol Martinovića, 12:15.
Rukometaš Hrvatske Luka Cindrić u duelu protiv Srbije - Sputnik Srbija
21:35 15.01.2022
39' Marsenić katastrofalan
Dva zicera je promašio. Dve odbrane Šunjića. 11:13.
21:34 15.01.2022
38' Loša igra Srbije
Srbija igra sporo i bezidejno u napadu, kao da na svoju štetu nikada ne želi da ubrza i proba da poentira na kontru.
Hrvatska to koristi, 11:13.
21:31 15.01.2022
35' Srbija sa igračem više
Sjajan gol Martinovića, ali zatim Tin Lučin dobija isključenje i Srbija ima igrača više. Darko Đukić smanjuje na 11:12.
21:29 15.01.2022
33' Prvi gol postiže Srbija
Posle jako dugog napada Srbija ne postiže gol, ali šut Hrvata brani Cupara. A zatim bomba Uroša Borzaša – 10:11!
21:25 15.01.2022
Počelo je drugo poluvreme
21:11 15.01.2022
30' Kraj prvog poluvremena
Posle tajm-auta ide gol Kukića, ali Cindrić polako ulazi u ritam (9:9). Srbija pravi faul u napadu, a Cindrić, koji se tek oporavio od korone, nastavlja da dominira (9:11).
Naša reprezentacija je napravila više tehničkih grešaka, pogotovo u samoj završnici, i to je napravilo najveći problem.
Idemo na pauzu. Na poluvremenu Srbija – Hrvatska 9:11.
21:05 15.01.2022
27' Prvi tajm-aut
Dva faula u napadu u nizu i nekoliko minuta bez gola, a onda i tajm-aut selektora Đerone na manje od četiri minuta do kraja. Rezultat je 8:8.
21:01 15.01.2022
24' Velika borba
Hrvatska je uspela da ponovo dođe do prednosti, ali imamo novo izjednačenje preko Radivojevića sa krila. Njegov četvrti gol, 8:8.
20:59 15.01.2022
21' Cupara odbranio sedmerac!
Jaganjac pogađa za 7:7, Orbović ispucava loptu daleko preko gola, a onda Hrvati dobijaju prvi sedmerac na utakmici... I Cupara brani najstrožu kaznu koju je izveo Čupić! Ostaje 7:7!