Srpski rukometaš Bogdan Radivojević  - Sputnik Srbija

Strašna utakmica Srbije na startu Evropskog prvenstva!

Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Ukrajinu 31:23 (17:11) na početku Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.
Izabranici Tonija Đerone, uprkos velikom problemu sa zaraženim igračima virusom korona, odigrali su kvalitetan meč i pokazali su da će imati šta da kažu i protiv Hrvatske i Francuske.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kukić sa sedam golova, pet je postigao Radivojević, četiri Đukić, a po tri Pešmalbek i Šotić.
Samo dve selekcije izboriće plasman u narednu fazu, što znači da će naši rukometaši morati da pobede jednog od dva favorita, Trikolore ili Kauboje, ukoliko žele da nastave takmičenje.
Naredni meč Srbija igra protiv Hrvatske u subotu u 20.30.
Srpski rukometaši bili su na nivou od starta utakmice. Posebno raspoloženi bili su Kukić i Šoštić, i prednost je brzo rasla.
Prva smo se odmakli na plus dva, zatim plus tri, a do poluvremena prednost je iznosila čak šest golova - 17:11.
Kukić je bio nepogrešiv u prvom poluvremenu (šest od šest), a treba spomenuti i mladog golmana Bomaštara koji je bio sjajan među stativama.
Ništa srpski rukometaši nisu prepuštali slučaju. U drugom poluvremenu održavali su prednost i visok nivo rukometa, i Ukrajina nije imala šanse.
Do kraja duela nije se postavljalo pitanje pobednika i Srbija je zasluženo upisala trijumf na startu Šampionata.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
19:29 13.01.2022
60’ - 31:23 - kraj utakmice!
19:23 13.01.2022
57’ - 31:21 - Cupara siguran
Bližimo se kraju meča, Srbija će ostvariti pobedu na startu takmičenja.
19:19 13.01.2022
54’ - 30:19 - Petar Đorđić precizan
Odlična akcija, a zatim i realizacija.
19:18 13.01.2022
53’ - 29:18 - sjajna intervencija Cupare
Cupara je zamenio Bomaštara koji je odradio odličan posao u prvom poluvremenu.
19:14 13.01.2022
50’ - 29:17 - novi gol Radivojevića
Gazimo! Sjajan rukomet naših igrača, dugo nismo videli ovakvu izvedbu od srpskih rukometaša.
19:11 13.01.2022
48’ - 27:16 - Radivojević s krila!
Treći gol našeg desnog krila.
19:08 13.01.2022
46’ - 26:16 - Petar Đorđić!
Na prazan gol, sa celog terena.
19:07 13.01.2022
45’ - 25:16 - Đukić pogađa
Srpski rukometaš Darko Đukić - Sputnik Srbija
Krilo Srbije postiže četvrti gol na utakmici.
19:06 13.01.2022
44’ - 24:16 - odlična kontra Srbije
Pešmalbek pogađa posle sjajne istrčane kontre.
19:02 13.01.2022
39’ - 23:14 - Bomaštar odlično brani
Zaustavio je novi udarac. Na drugoj strani Milosavljević donosi Srbiji velikih devet golova prednosti, 23:14.
18:57 13.01.2022
37’ - 21:14 - Đukić pogađa iz penala
Naši rukometaši nastavili su u istom ritmu. Ukrajinci imaju dva igrača manje.
18:55 13.01.2022
36’ - 20:14 - Marsenić precizan
Marsenić pogađa, a zatim uzvraća Goriga.
18:54 13.01.2022
34’ - 19:12 - gol Sretenovića!
Sjajan skok-šut našeg rukometaša.
18:50 13.01.2022
31’ - 17:11 - počelo je drugo poluvreme!
18:35 13.01.2022
30’ - 17:11 - kraj prvog poluvremena!
Jako kvalitetno poluvreme Srbije. Kukić je najefikasniji sa šest golova, prati ga Šoštić sa četiri, a odličan je i golman Bomaštar.
18:34 13.01.2022
29’ - 17:11 - strašni Lazar Kukić!
Ima šest od šest iz igre!
18:31 13.01.2022
26’ - 14:10 - novi gol Pešmalbeka
Održavamo ubedljivu prednost. Ponovo je pogodio srpski pivot.
Ipak, Ukrajina preko Artemenka smanjuje, 14:10.
18:28 13.01.2022
25’ - 13:8 - gol Pešmalbeka!
Sjajan napad Srbije, bez golmana. Naš pivotmen je pogodio i prvi put imamo pet golova prednosti.
18:26 13.01.2022
24’ - 12:8 - Marsenić isključen
Namerno je igrao nogom. Strašna odbrana Bomaštara! Briljira srpski golman.
18:25 13.01.2022
22’ - 12:8 - četvrti gol Kukića