Bogdanović solidan, ali – debakl Atlante

© AP Photo / Chris SzagolaSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 13.01.2022
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović pružio je veoma dobru partiju u utakmici protiv Majamija, ali je njegova Atlanta izgubila na svom terenu. Hoksi su doživeli treći uzastopni poraz u NBA ligi od ekipe koja je bila bez najboljih igrača.
Gosti iz Majamija su trijumfovali rezultatom 115:91, uprkos tome što je Bogdanović bio među najboljim pojedincima u svom timu i što su im falila dva najbolja igrača ekipe, Džimi Batler i Bem Adebajo.
Srpski bek je na parketu proveo skoro 32 minuta i za to vreme postigao 15 poena (6/14 iz igre, 3/11 za tri), uz pet skokova i dve asistencije.
Favorizovani Hoksi su imali prednost tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su na pauzi ipak gubili.
Nestvarnom serijom od 16:0 ekipa Majamija je otvorila treću četvrtinu i Atlanti nije dala ikakvu šansu da odgovor, a potom ni da se vrati u meč.
Pored Bogdanovića, kod poraženih su se istakli i Džon Kolins sa 16 poena i 11 skokova i Diandre Hanter i Trej Jang sa po 15 poena.
Na drugoj strani – u ekipi u kojoj nisu igrala dva najbolja igrača Džimi Batler i Bem Adebajo – najbolji je bio Tajler Hiro sa 21 poenom, devet skokova i 11 asistencija.
Kejleb Martin je dodao 18 poena uz deset skokova, dok su Gejb Vinsent i Dankan Robinson imali po 14 poena.