Srbina slave u Rimu /video/

© AP Photo / Gregorio BorgiaSrpski fudbaler Sergej Milinković-Savić
Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 06.01.2022
Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić spasao je Lacio u 20. kolu Serije A, u kojem je njegova ekipa remizirala sa Empolijem rezultatom 3:3.
Milinković-Savić je još jednom pokazao zašto je najbolji vezista Evrope, pošto je bio najzaslužniji za to što je Lacio osvojio barem bod.
On je učestvovao u sva tri gola svoje ekipe, sa dva pogotka i jednom asistencijom.
Prvi gol na meču postigao je Ćiro Imobile u 14. minutu na asistenciju reprezentativca Srbije, a tada je prednost gostiju smanjena na 1:2.
Milinković-Savić je izjednačio u 66. minutu, ali je klub iz Rima primio još jedan gol.
Domaćin je propustio priliku da izjednači u 87. minutu pošto je Imobile promašio penal, da bi na konačnih 3:3 postavio popularni SMS u 93. minutu utakmice.
Posle 20 odigranih kola Laciju ne cvetaju ruže, pošto se nalazi tek na osmoj poziciji tabele Serije A.