Novogodišnji „iks“ /video/

© AP Photo / Matt DunhamČelsi i Liverpul
Čelsi i Liverpul - Sputnik Srbija, 1920, 02.01.2022
Fudbaleri Čelsija i Liverpula podelili su bodove u prvoj utakmici u 2022. godini pošto je njihov duel u okviru 21. kola Premijer lige završen rezultatom 2:2.
Ekipe koje pretenduju da ugroze vođstvo Mančester sitija na tabeli Premijer lige su podelile bodove, a utisak je da je domaća ekipa Čelsija bila bliža pobedi.
Ipak, Čelsi se u prvo poluvremenu našao u veoma teškoj poziciji, s obzirom na to da je Liverpul poveo sa 2:0, golovima Sadija Manea u devetom i Moa Salaha u 26. minutu.
Domaći su do kraja poluvremena uspeli da se vrate, spektakularan gol u 42. je postigao Mateo Kovačić, a u prvom minutu nadoknade vremena poravnanje je doneo Kristijan Pulišić.
Čelsi je u nastavku imao više od igre, više šansi, ali – golova nije bilo.