Pravila nisu ista za sve: Ronaldov jeziv start prošao bez crvenog kartona /video/

© AP Photo / Dave ThompsonKristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 28.12.2021
Kristijano Ronaldo uvažava veliko poštovanje kod sudija, ali na utakmici Mančester junajteda i Njukasla sudije su prema mišljenjima mnogih otišle predaleko jer nisu oštro kaznile strašan start Portugalca nad Rajanom Frejzerom.
Iako je njegovo ime sinonim za uspeh u fudbalskom svetu, trebalo bi postaviti granicu.
Kristijano Ronaldo na 14 utakmica Premijer lige postigao je sedam golova, ali nije uspeo da pomogne Junajtedu na poslednjoj utakmici protiv Njukasla.
Alan Sen-Maksimen pogodio je za Njukasl već u sedmom minutu i iznenadio Ronalda i saigrače koji su od tog momenta krenuli agresivnije da igraju.
Predvodio je u tome slavni Portugalac koji je u 56. minutu svom snagom naleteo na Rajana Frejzera.
Ronaldo je za izuzetno grubi start dobio žuti karton, ali deluje da su sudije bile suviše blage jer je u pitanju bio snažan i agresivan nalet Kristijana.
Mnogi veruju da je Ronaldo zalužio crveni karton, međutim prošao je sa blažom kaznom.
Pogledajte i procenite:
Edison Kavani uspeo je Junajtedu da donese bod jer je u 71. minutu uspeo da izjednači na 1:1.
Rezultat je ostao nepromenjen do kraja susreta. Njukasl je odigrao možda i najbolju utakmicu od početka sezone, dok je Kavani bio heroj izuzetno bledog Junajteda.