Epski raspad – Jokić dominirao, ali izostala je pomoć /video/

© AP Photo / David ZalubowskiSrpski košarkaš Nikola Jokić
Srpski košarkaš Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2021
Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, dominirao je protiv Šarlot Hornetsa, međutim to je bilo nedovoljno da se pobedi ekipa iz Severne Karoline – 107:115. Statistički Jokić je imao strašnu utakmicu, ali u četvrtoj deonici se mučio i Šarlot je uspeo da napravi veliki preokret u Koloradu (38:13 u poslednjih 12 minuta).
Bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj je samo Jokić ima pozitivan +/- od cele ekipe, odnosno samo je sa njim na terenu Denver bio u prednosti (+2). Svi ostali košarkaši imali su negativan +/- i kada je to slučaj onda je nemoguće ostvariti pobedu.
A, išlo je ka šesnaestom trijumfu u sezoni Nagetsa, pošto je u trećoj četvrtini prednost ekipe Majka Melouna iznosila i velikih 19 poena.
Šta se desilo?
Denver je u poslednju deonicu ušao sa +17 i bez Nikole Jokića na parketu. Hornetsi su to iskoristili i u roku od četiri minuta došli su do samo -8. Meloun je tada vratio Jokića u igru, ali ni on nije uspeo da pomogne ekipi da se održi prednost.
Ceo tim, zaključno sa Nikolom, bio je u lošem ritmu u poslednjim minutima utakmice, sa druge strane Šarlot je sve pogađao i jako brzo su preokrenuli.
Ušlo se u dramatičnu završnicu, na 70 sekundi do kraja rezultat je bio egal (108:107 za Šarlot), ali Denver nije uspeo da poentira u poslednjem minutu.
Ključan koš postigao je Iš Smit na 40 sekundi do kraja ubacivši trojku za +6, 113:107.
Denver je tako upisao 16. poraz u sezoni (15/16), dok je Šarlot ostvario 17. pobedu u 34 odigrane utakmice (17/17).
Jokić je utakmicu završio sa 29 poena, 21 skokom, pet asistencija, ali je iz igre šutirao atipično loše 13/34, što je samo 38 odsto iz igre. Imao je i šest izgubljenih, ali uz sve to imao je pozitivan količnik +/- (+2).
Nisu se pojavili drugi košarkaši, Barton je postigao samo 11 poena, a isto toliko imali su Grin, Čančar i Rivers. Nagetsi su na ovom susretu bili bez Erona Gordona i velika je šteta što su ispustili pobedu.
Na drugoj strani čak šestorica su imala dvocifren učinak, a najefikasniji bio je Keli Ubre sa 23 poena i četiri ukradene lopte.