Bobi oduševio legendu Dalasa: „Ruke su mu ogromne, on je hodajući dabl-dabl“ /video/

© AP Photo / Darren AbateBoban Marjanović
Boban Marjanović - Sputnik Srbija, 1920, 22.12.2021
Košarkaši Dalas Maveriksa bez prve zvezde Luke Dončića savladali su Minesotu rezultatom 114:102, a zapaženu ulogu imao je Boban Marjanović koji je bio dvocifren po broju poena.
Srpski div je za svega osam minuta provedenih na parketu ubacio čak deset poena uz dva skoka.
Jasno je da Bobi dobija šansu na kašičicu, ali je isto tako jasno da Marjanović maksimalno koristi svaku ukazanu priliku i da pokazuje da zaslužuje da dobije jaču minutažu.
Uprkos činjenici da ga konstantno udaraju na parketu, Bobinator je pronalazio put do koša, a prilikom šuta iz igre imao je polovičan učinak – 4/8.
Reprezentativcu Srbije je ovo bila četvrta utakmica ove sezone u kojoj je imao dvocifren učinak po broju postignutih poena. Prosečno beleži 5,3 poena, uz 1,9 skokova, dok mu je minutaža svega 6,2 minuta provedenih na parketu.
Inače, utakmicu Dalasa i Minesote komentarisao je legendarni Dirk Novicki, po mnogima najbolji košarkaš u istoriji Mavsa, koji je bio odušeljven Marjanovićem.
„On je toliko veliki, ima ogromne ruke, snažne noge i izuzetno je teško izbaciti ga iz reketa. On je hodajući dabl-dabl kada dobija minute“, poručio je čuveni Dirkenštajn tokom prenosa.
Dalas je do pobede vodio Džejlen Bronson koji je nadomestio izostanak prve violine Luke Dončića. Ubacio je Minesoti 28 poena, a podršku je imao od Finli–Smita koji je brojao do 19 poena uz šest skokova i pet asistencija.
S druge strane, u taboru Minesote po običaju bolji od ostalih bio je Karl Entoni–Tauns sa 26 postignutih poena uz 14 skokova i sedam uspešnih dodavanja.
Dalas je protiv Vukova stigao do 15. trijumfa u sezoni, a to je bila peta vezana utakmica na kojoj nije bilo magičnog Slovenca Luke Dončića.