Bizarna situacija u Bostonu: Lažni alarm napravio pometnju /video/

© AP Photo / Mary SchwalmRedar na utakmici Boston – Filadelfija podseća navijače da nose maske
Redar na utakmici Boston – Filadelfija podseća navijače da nose maske - Sputnik Srbija, 1920, 21.12.2021
NBA utakmica između Filadelfija 76ersas i Boston Seltiksa u Masačusetsu kasnila je pošto se u jednom trenutku oglasio protivpožarni alarm u dvorani.
Filadelfija je na gostovanju savladala Boston rezultatom 108:103 u noći između ponedeljka i utorka, ali je pred meč viđena manja drama.
Utakmica u „TD Gardenu“ u Bostonu kasnila je oko deset minuta jer se oglasio protivpožarni alarm, pa je usledila panika nekoliko gledalaca u dvorani.
Kako je saopšteno iz službe za odnose sa javnošću Seltiksa, problem je brzo rešen jer se greškom aktiviralo nekoliko prskalica na balkonu, što je pokrenulo alarm.
Vatrogasci su zatim dali „zeleno svetlo“ i utakmica je neometano odigrana.
Filadelfiju je do pobede vodio Džoel Embid sa 41 poenom, deset skokova i pet asistencija, a pratili su ga Set Kari sa 26 i Tobajas Heris sa 25 poena.
Na drugoj strani briljirao je Džejlen Braun sa 30 poena, pet skokova i četiri asistencije. Džejson Tejtum je imao 17 poena, devet skokvoa i šest asistencija, a Enes Fridom 15 poena i 11 uhvaćenih lopti.
„O ovome je pričao Jokić“: Amerika nikada neće imati ono što ima Beograd /video/
NBA: Pobede za Srbe /video/
Noć za istoriju i nešto što niko nikada nije ostvario – Somborac gospodari Amerikom /video/