„Stotka“ Zvezde protiv Borca – Lazić ispisao istoriju kluba

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićBranko Lazić, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović – košarkaši KK Crvena zvezda
Branko Lazić, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović – košarkaši KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 19.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac iz Čačka 109:62, u dvanaestom kolu ABA lige. Na utakmici u dvorani „Aleksandar Nikolić“, Branko Lazić postao je najbolji strelac u istoriji kluba sa Malog Kalemegdana u regionalnom takmičenju.
Izabranici Dejana Radonjića odigrali su jednu od boljih utakmica u ABA ligi ove sezone, kolo nakon što su imali najlošije izdanje u regionu ove takmičarske godine.
Crveno-beli ostvarili su jedanaestu pobedu u sezoni u ovom takmičenju i zadržali su prvo mesto – ispred Partizana i FMP-a koji imaju pobedu manje.
Utakmica je protekla u dominaciji Zvezde, ali i u rekordu Branka Lazića koji je postao najbolji strelac kluba u ABA ligi.
Zvezda je od starta dominirala i već posle prve četvrtine moglo je da se vidi u kom smeru će otići duel – 28:13.
Gosti iz Čačka u drugoj četvrtini malo su smanjili zaostatak, ali već u trećoj je rešeno pitanje pobednika.
Zvezda je postigla čak 37 poena u trećoj deonici (37:15) i pred poslednju četvrtinu imala je velikih +34 – 86:52.
Tokom poslednjih deset minuta crveno-beli su samo priveli utakmicu kraju i zasluženo upisali nova dva boda.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivanović sa 16 poena, po 15 postigli su Vajt i Holins, Lazić je dodao 13, a Lazarević 11 poena.
Kod Borca bolji od ostalih bio je Sava Lešić sa 17 poena.
Istorijska partija „Zemunca“ /video/
„Čovek-zver“ napustio Moskvu: „Spasibo!“ /video/
„Jedan od najlepših trenutaka u istoriji“: Barani očarani Obradovićem uprkos porazu /foto/