Vlahović besneo, a trener poručio: „Morao sam...“ /video/

© REUTERS / JENNIFER LORENZINISrpski fudbaler Dušan Vlahović
Srpski fudbaler Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 19.12.2021
Dušan Vlahović, fudbaler Fiorentine, bio je jako nezadovoljan što ga je trener Vinčenco Italijano zamenio u završnici utakmice protiv Sasuola u 18. kolu Serije A.
Fiorentina je bila nadomak velikog preokreta, pošto je za samo 16 minuta u drugom poluvremenu uspela da nadoknadi dva gola zaostatka (2:2).
Strelac jednog bio je i Dušan Vlahović koji je tako izjednačio rekord Kristijana Ronalda po broju golova u jednoj kalendarskoj godini u Italiji (33).
Međutim, situacija se drastično promenila na terenu u 68. minutu kada je levi bek Kristijano Biragi dobio drugi žuti karton, odnosno crveni.
Viola je morala da se povuče, u nastavku utakmice bila je u podređenom položaju, a Italijano je u 88. minutu odlučio da uvede štopera umesto napadača – Igora umesto Vlahovića.
Ovo se nikako nije svidelo srpskom napadaču što se vidi i u priloženom video snimku.
Italijano je posle utakmice bio pitan da prokomentariše ovu situaciju i dao je realan odgovor.
„Ostalo je još nekoliko minuta do kraja, morali smo da budemo oprezni. Sasuolo je uveo Žeremija Bogu i Gregorija Defrela. Morao sam da napravim izmenu, imali smo igrača manje. Takvu sam odluku doneo. U Italiji u 99,9% slučajeva ko dobije crveni karton, na kraju izgubi“, rekao je trener Fiorentine.
Vlahovićeva reakcije je normalna za momka njegovih godina (21), i u budućnosti će sigurno drugačije reagovati kada još više sazri.
Huligani zasuli bakljama Tadićev autobus – policija reagovala vodenim topovima /video/