Jokić dominirao, pa pobesneo i krenuo na sudije! /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić besni na sudiju u utakmici protiv Vašingtona
Nikola Jokić besni na sudiju u utakmici protiv Vašingtona - Sputnik Srbija, 1920, 14.12.2021
Srpski košarkaš Nikola Jokić imao je turbulentno veče u pobedi svojih Denver Nagetsa nad Vašington Vizardsima.
Jokić je vodio Denver do pobede nad Vašingtonom rezultatom 113:107.
Srpski centar je dominirao tokom 31 minuta provedenog na parketu i meč je završio sa 28 poena (9/14), 19 skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i jednom blokadom.
Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno kada se na šest minuta do kraja, pri rezultatu 103:85 (+18), dogodio manji incident.
Jokić je tokom jedne odbrane dobio lakat u lice od strane Spensera Dinvidija, da bi se u narednom napadu zapetljao prilikom postavljanja bloka istom igraču.
Sudije su odlučile da ni u jednoj od te dve situacije ne sviraju u korist Srbine, što ga je razbesnelo. Najbolji igrač NBA lige je sudijama uputio nekoliko reči.
Zbog toga je dobio tehničku grešku, a zatim i isključenje.
„Iskreno, ne mislim da sam to zaslužio, posebno ne isključenje. Samo sam rekao: 'Mislio sam da je faul'. Jer sam mislio da je faul...“, rekao je Jokić posle meča.
Denver je po izlasku Jokića dopustio protivniku da se približi bliže nego što je trebalo, ali je utakmica, ipak, mirno relativno mirno privedena kraju.
Jokić i Nagetsi naredni meč igraju u noći između srede i četvrtka (3.00) protiv Minesote u Koloradu.
O aktuelnom MVP-u NBA lige nedavno je u Miljanovom korneru govorio i selektor reprezentacije Srbije, Svetislav Kari Pešić.