Rukometašice Srbije i selektor Uroš Bregar - Sputnik Srbija

Briljantne Srpkinje – pobeda za častan oproštaj!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom nad Slovenijom rezultatom 31:25 oprostila se od Svetskog prvenstva u Španiji.
Srpkinje su odigrale sjajnu utakmicu, dominirale su od samog početka i nisu dozvoljavale rivalkama da ugroze prednost.
Srbija drugu fazu takmičenja završava na trećem mestu prve grupe, iza Francuske i Rusije, ekipa koje nastavljaju turnir.
Selektor Uroš Bregar je odlično pripremio ekipu posle teškog poraza, nije se videlo u srpskom timu da postoji žal za izgubljenim već samo velika želja da se pobedom završi Svetsko prvenstvo.
Srbija je u ranoj fazi meča povela sa 7:2, napad je funkcionisao besprekorno, gotovo sve rukometašice su bile raspoložene i Slovenija nije mogla da pronađe odgovor za to, čak i u momentima kada je srpska odbrana popuštala.
Slovenke su stigle do 10:8 na startu drugog dela prvog poluvremena, ali je na scenu stupila Jovana Kovačević i serijom golova je, uz pomoć kapitenke Jovane Stoiljković, donela pet golova viška za Srbiju na poluvremenu.
U još boljem ritmu Srbija je nastavila igru, varirala je prednost između šest i sedam golova što je bila razlika koju rival nije mogao da anulira, čak ni u finišu kada je došlo do malog opuštanja u igri Srbije.
Meč pretite uz Sputnjik sport:
19:32 13.12.2021
60' – Kraj! Pobeda Srbije!
Fenomenalna igra tima Srbije je krunisana ubedljivom pobedom – 31:25 za kraj Svetskog prvenstva!
19:25 13.12.2021
59' – Šta rade Nemice...
Opet nemački arbitarski duo preuzima protagonizam, Agbaba je dobila isključenje zbog šuta posle zvižduka.
Nepotrebno...
19:24 13.12.2021
58' – Žuti karton za Bregara
Srpski selektor je uputio proteste jer divljačko guranje Ljepoje nije kažnjeno i dobio je žuti karton od sudija.
I dalje je 31:25.
19:22 13.12.2021
57' – Ovo nije dobro
Dva brza gola Slovenije, 31:25.
19:21 13.12.2021
56' – Minut odmora
Srbija ima još četiri minuta da zabeleži ubedljivu pobedu.
Trenutno vodi 31:23.
19:17 13.12.2021
54' – Peti gol za Radojević!
Srbija ima najveću prednost na utakmici, 31:23!
19:15 13.12.2021
52' – Brani Graovac!
Fenomenalna je golmanka Srbije u ovim momentima, nekoliko sjajnih odbrana – 30:23 za Srbiju.
19:11 13.12.2021
49' – Radojević!
Opet šest golova razlike, 27:21.
19:07 13.12.2021
46' – Sjajna mlada Kocić!
Briljantni kontranapad i sjajan gol najmlađe srpske reprezentativke!
19:06 13.12.2021
45' – Ne popuštaju Srpkinje!
Opet šest golova prednosti, 25:19.
19:00 13.12.2021
40' – Radojević!
Novi gol za Srbiju, 24:17.
18:59 13.12.2021
38' – Promašaj, ali ipak gol!
Stoiljkovićeva je promašila penal, ali je pokupila loptu i pogodila za 23:16.
18:58 13.12.2021
37' – Lovrić!
Ma sjajna su srpska krila, Srbija vodi 22:15!
18:54 13.12.2021
34' – Stoiljković ne staje!
Peti gol kapitenke Srbije – 20:15.
18:34 13.12.2021
30' – Poluvreme, sjajna Srbija!
Srpkinje su odigrale fenomenalno poluvreme, bilo je malih padova u igri, ali je realizacija bila zaista briljantna.
Srbija vodi 19:14 posle 30 minuta.
29' – Sjajno!
Stoiljković ponovo – 18:14 za Srbiju.
18:32 13.12.2021
28' – Kovačević!
Maestralna je Jovana Kovačević, pet udaraca, pet golova!
Srbija vodi 17:14.
18:31 13.12.2021
27' – Opuštanje...
Dva brza gola Slovenije, Srbija vodi 16:14.
18:30 13.12.2021
26' – Ma, fenomenalno!
Najmlađa reprezentativka Srbije, 18-godišnja Kocić je pogodila za 16:12.
18:29 13.12.2021