Maestralni Jokić „uništio“ ekipu Grega Popoviča /video/

© AP Photo / Darren AbateNajbolji košarkaš na svetu Nikola Jokić
Najbolji košarkaš na svetu Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 12.12.2021
Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, odigrao je maestralnu utakmicu u pobedi ekipe protiv San Antonio Sparsa 127:112, koje sa klupe predvodi Greg Popovič.
U tri dana Nagetsi i Sparsi odigrali su dve utakmice, i nakon što su „mamuze“ bile bolje u prvom susretu, tada je pobeda pripala ekipi Nikole Jokića.
I, to najviše zahvaljujući aktuelnog MVP-ju lige koji je za tri četvrtine „uništio“ franšizu iz Teksasa.
Kroz tri deonice srpski igrač imao je učinak od 35 poena, 15 skokova, četiri asistencije, dve blokade i jedne ukradene lopte, dok je iz igre šutirao fenomenalnih 15/23 (65%).
Pobednik je kroz tri četvrtine odlučen, ali kako je San Antonio ublažio poraz, Nikola se kratko našao na terenu u četvrtoj deonici u kojoj je dodao još dva skoka i četiri asistencije, pa je kraju imao – 35p/17sk/8as/1ukr/2blk i 15/24.
Na sve to Jokić je imao neverovatnih +/- (+32), što znači da je ekipa sa njim na terenu bila 32 poena u plusu. Taj podatak još je impresivniji kada se pogleda da je Denver slavio sa +15.
Jokić je ovoga puta imao podršku saigrača, te su ga pratili Hauard sa 21 poenom, Moris je ubacio 19, a Gordon i Hajland po 16 poena.
U poraženom timu bolji od ostalih bo je Loni Voker sa 16 poena, Vasel je postigao 15, a Džonson i Forbs po 14 poena.
Denver je pitanje pobednika rešio posle tri četvrtine, pošto je rezultat na semaforu posle 36 minuta igre bio velikih +29 – 103:74.
Sparsi su u poslednjoj deonici uspeli da ublaže, ali ne i da izbegnu poraz od franšize iz Kolorada.
Denver sada ima skor od 13 pobeda i poraza, dok je San Antonio na 9/16.

„Ludi Srbin“ je gledao novi tripl-dabl Jokića: „Nije fer to što radi“ /video/
Jokić cilja četvrto učešće na utakmici „svih zvezda“ – sve što treba da znate o glasanju za Ol-star