Srbi ne staju – neverovatni Vlahović na korak do Ronalda! /video/

© Foto : LaPreše via AP/Massimo PaoloneDušan Vlahović proslavlja gol za Fiorentinu protiv Salernitane
Dušan Vlahović proslavlja gol za Fiorentinu protiv Salernitane - Sputnik Srbija, 1920, 11.12.2021
Srpski napadači su i u još jednom kolu uspeli da postignu golove za svoje klubove. Dušan Vlahović je to uradio u dresu Fiorentine protiv Salernitane, čime se približio na korak do rekorda Kristijana Ronalda, dok je Aleksandar Mitrović poentirao u dresu Fulama protiv Lutona.
Vlahović je u 51. minutu utakmice u Firenci fenomenalnim udarcem levom nogom praktično lobovao golmana koji je bio jako blizu gol-linije.
Nedugo zatim, tačnije u 84. minutu, Vlahović je još jednom zatresao mrežu gostiju.
Majstorski se ubacio u slobodan prostor koji je video, a onda iskoristio pravovremenu asistenciju Sotila i u centarforskom stilu ostavio golmana protivnika bez ikakvog rešenja.
Srpski golgeter je time upisao 32. pogodak u kalendarskoj godini u Seriji A i došao na korak do rekorda Kristijana Ronalda, koji je 2020. dao 33 gola u dresu Juventusa.
Pored toga, bivši as Partizana je postao tek treći igrač u poslednjih 60 godina koji je postigao 30 ili više golova u jednoj godini u Seriji A. Pre njega i CR7 to je uradio još samo Luka Toni.
Mladi srpski napadač se na kraju zaustavio na dva gola u meču koji je Fiorentina dobila rezultatom 2:0. Priliku da izjednači ili čak obori Ronaldov rekord imaće u narednom kolu, 19. decembra protiv Sasuola.
Mitrović je nastavio da dominira u dresu Fulama, koji je prvi na tabeli Čempionšipa najviše zahvaljujući njemu.
Srbin je u 19. minutu postigao prvi gol na utakmici na gostovanju Lutonu.
To mu je bio 22. gol ove sezone u ligi, uz šta ima još pet asistencija. Dakle, 27 direktnih učestvovanja u golovima, a još nismo došli ni do Božića...
Da li ste ikada videli gluplji crveni karton? /video/
„Nagrada za tri godine pakla, hvala Bogu“: Ovo je heroj o kojem priča cela Rusija