Rukometašice Srbije i selektor Uroš Bregar - Sputnik Srbija

Srpkinje bile na pragu čuda, pa poklekle protiv olimpijskog šampiona

Rukometašice Srbije izgubile su od Francuske, aktuelnog olimpijskog šampiona, u pretposlednjem kolu druge grupne faze Svetskog prvenstva rezultatom 22:19 (9:12).
Srbija je porazom ispala sa Svetskog prvenstva, pošto je izgubila i matematičke šanse da bude jedna od dve najbolje plasirane reprezentacije u Grupi 1, iza Rusije i Francuske.
Naše rukometašice pružile su fenomenalan otpor, imale i nekoliko šansi da slome rivala, ali su na kraju pokazale očekivano neiskustvo protiv velikog favorita.
Jovana Risović je briljirala od prvog do poslednjeg minuta na golu, ali je napad zakazao u završnici drugog poluvremena, što je bilo dovoljno Francuskinjama da dođu do preokreta i pobede.
U poslednjem kolu druge grupne faze Srbija u ponedeljak od 18.00 igra protiv Slovenije.
Srbija je dobro počela meč i postigla dva gola, ali je ubrzo usledio hitar odgovor Francuskinja.
Olimpijske šampionke su igrale neverovatno brzo i ubojito u kontranapadima, a Srpkinje na to nisu imale nikakav odgovor.
Bilo je 9:6 za Francusku, ali, onda...
Neverovatna Jovana Risović je ušla u mod hobotnice i odbranila praktično svaki udarac koji su protivnice uputile.
Serijom 6:0 Srbija je otišla na poluvreme, uz prednost od 12:9.
Kako je to bilo očekivano, Srbija nije dobro počela drugo poluvreme, pa je prednost ubrzo istopljena.
Francuska je napravila preokret i povela, ali je ponovo krenula da briljira Risovićeva, koja je uz pomoć nekoliko saigračica uspela da vrati rezultatski plus na stranu Srbije.
Uprkos boljoj igri Francuskinja i jako čudnom sudijskom kriterijumu u nastavku, Srbija je uspevala da čuva prednost, a imala je čak pet napada da ode na +2.
Ipak, napad je od 51. minuta potpuno stao, pa su izabranice Uroša Bregara do kraja utakmice postigle samo jedan jedini gol.
Francuskinje su rutinski privele meč kraju nakon što su došle na +2 i plasirale se u četvrtfinale Svetskog prvenstva.
Najefikasnija kod Srpkinja bila je Tamara Radojević sa pet golova. Jovana Stoiljković je imala četiri, dok su po dva upisale Liščević, Petrović i Stamenić.
Na drugoj strani nezaustavljiva je bila Zadi sa šest golova. Po tri su postigle Fopa i Ugolan.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Utakmicu iz Granoljersa u Španiji pratite uživo uz Sputnjik.
19:26 11.12.2021
Kraj
Francuska je pobedila Srbiju sa 22:19 i izbacila je sa Svetskog prvenstva. Francuskinje imaju 5/5, Srbija je na 3/2.
19:25 11.12.2021
60' Brani Golser
Stamenić je pokušala da lobuje, Gloser je uhvatila živu loptu. Šteta.
19:24 11.12.2021
59' To bi bilo to...
Nokandi je bila brža i snažnija od svih naših rukometašica u ovom trenutku. 19:21.
19:22 11.12.2021
58' +2 za Francusku
Gol iz sedmerca... – 18:20.
19:21 11.12.2021
57' Promašen sedmerac...
Tamara Radojević ne uspeva da donese izjednačenje. Šteta, ostaje 18:19.
19:19 11.12.2021
56' Tajm-aut Bregar
Francuskinje iz kontre dolaze do +1. Pet napada je Srbija imala za +2, ali niko ne može da da gol, niti da barem dođe u dobru šansu. Risovićeva brani šta može i šta ne može, ali je Srbija sada u problemu...
18:19 na četiri minuta do kraja.
19:18 11.12.2021
55' Risovićeva sama protiv svih
Gube lopte naše rukometašice, poklanjaju kontre Francuskinjama koje doleze do 18:18, ali Janjuševićeva se fenomenalno postavlja i iznuđuje faul u napadu.
Srbija u napadu nema opcije, naše rukometašice ne znaju kako da probiju odbranu Francuske, koja ima kontru praktično na svakih 30,40 sekundi.
Ali, Jovana Risović brani praktično sve!
19:15 11.12.2021
53' Jovana, legendo!
Srbija ne koristi još jednu priliku za +2, ali onda Jovana Risović ponovo pravi čudo! Ovo je bio zicer nad zicerima za Nokandi, ali nema gola, ostaje 18:17!
19:13 11.12.2021
52' Biće drame!
Dve prilike za +2 propuštaju naše, sjajna je na golu iskusna 32-godišnja Darlo. Fopa daje gol za izjednačenje, ali Srbija posle ponovo vodi posle gola Liščevićeve – 18:17.
19:08 11.12.2021
47' Gol za gol
Petrovićeva dobija isključenje i Srbija ostaje bez igrača više. To kažava Tublanc za 16:16, ali ista igračica promašuje u narednom napadu.
Nažalost Stoiljkovićeva pogađa okvir gola, ali Valentini obara Lovrić u kaznenom prostoru i Srbija dobila sedmerac. Pogađa Radojević za 17:16!
19:04 11.12.2021
42' Igrač više urodio plodom
Fopa pogađa, a onda promašuje i dobija isključenje na dva minuta. Srpkinje sa igračem više preko Lovrić vraća prednost na svoju stranu – 16:15.
19:01 11.12.2021
40' Vodi Srbija!
Nekoliko odbrana Risovićeve dalo je krila našim rukometašicama, koje su usput uspele i da zaustave kontru protivnika.
Preokret, 15:14!
18:56 11.12.2021
36' Konačno prekinuta serija Francuskinja
Nekoliko čudnih sudijskih odluka u drugom poluvremenu i uzaludni protesti Bregara.
Bilo kako bilo, konačno prekidamo seriju protivnica. Marija Petrović za 13:13.
18:55 11.12.2021
Potrebno nam je još ovoga od Jovane Risović
Pogledajte kako je naša golmanka dominirala u prvom poluvremenu.
18:51 11.12.2021
33' Užasno...
Čist prekršaj u korist Srbije sudije ne sviraju, pa sledi kontra. Neverovatno. 12:12.
Sledi nova greška Srpkinja, pa nova kontra, i za tri minuta primamo četiri gola, pa Bregar traži tajm-aut – 12:13.
32' Loš početak Srbije
Ugolan pronalazi prostor u našoj odbrani i postiže prvi gol u drugom poluvremenu. Stoiljkovićeva pravi tehničku grešku, a to kažnjava Zadi (12:11).
18:49 11.12.2021
Počelo je drugo poluvreme
18:34 11.12.2021
30' Kraj 1. poluvremena – fenomenalna Srbija!
Risovićeva nastavlja da briljira, a Marija Agbaba donosi novi gol Srbiji i nastavlja seriju.
Fenomenalna igra Srpkinja u drugom delu prvog poluvremena i naša reprezentacija je napravila ogroman preokret – od 6:9 je došla do 12:9!
18:31 11.12.2021
28' Jovana brani i sedmerce!
Jelena Agbaba dobija isključenje, Francuskinje zatim stižu do sedmerca... Ali Risovićeva zaustavlja Pino!
Sledi gol Stamenićeve – 11:9!
18:30 11.12.2021
27' Preokret Srbije!
Priliku za vođstvo propustila je Vukajlovićeva, ali kazne nije bilo jer je Risovićeva ponovo sjajno reagovala.
A, onda Vukajlovićeva popravlja – i Srbija konačno vodi (10:9)!